• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Antenna5.fm defaced!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Дали deface се враќа во мода во Македонија, или мене ми се чини така? Во секој случај, многу лошо!

Како напомена Antenna5.com.mk беше во исправна состојба, за разлика од порталот кој го водат радио Антена 5 - antenna5.fm.

 

Dr.Loop

Intern
21 април 2007
36
0
hmmmm..... damn , neznam samo kakov kar imale
Само за 9ти месец во МВР (сектор за ком. криминал), до вчера имале примено 478 пријави за злоупотреба и неовластено влегување во ком. систем. Се надевам дека една од тие пријави е и за горенаведените "хакери".
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Само за 9ти месец во МВР (сектор за ком. криминал), до вчера имале примено 478 пријави за злоупотреба и неовластено влегување во ком. систем. Се надевам дека една од тие пријави е и за горенаведените "хакери".

hahahha sakas da mi kazes deka koga ke im vlezat u pc se javuvaat u MVR?
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Станува збор за ДЕЦА од косово и македонија...деца во буквален смисол...(((Spidi)))-роден на 4 Април 1990 година..значи има 17 години, LeoHack-роден на 3 Фебруари 1992- значи има 15 години...за 30 минути успеав да дознаам нешто, од по нет, зашто имаат оставано траги како и нормално...еве им ја и официјалната страна http://www.aht-crew.ch/, како и форумот од каде што учат и споделубаат "хакерски" работи http://ahtcrew.altervista.org/forum..па ако има заинтересиран за буткање на нивните страни бујрум и лоцирање...има доста информации :0
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Станува збор за ДЕЦА од косово и македонија...деца во буквален смисол...(((Spidi)))-роден на 4 Април 1990 година..значи има 17 години, LeoHack-роден на 3 Фебруари 1992- значи има 15 години...за 30 минути успеав да дознаам нешто, од по нет, зашто имаат оставано траги како и нормално...еве им ја и официјалната страна http://www.aht-crew.ch/, како и форумот од каде што учат и споделубаат "хакерски" работи http://ahtcrew.altervista.org/forum..па ако има заинтересиран за буткање на нивните страни бујрум и лоцирање...има доста информации :0
good job man ... a ja imas li mokta da im ja butnes stranata?
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Знам дека има овластени лица, ама да имам малце повеќе време би го направил од чист патриотизам...за без пари :))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,757
Мислења
849,932
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно