1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ant Miner S9 или Rig

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од Elimimimi, 13 Јануари 2019.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,372
  3,695
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Да тоа е Power cord.
   
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,889
  2,460
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Потрошувачка, гаранција, одржување, поправка.....и претходно споменатите варијабли земени во предвид, подобро риг да си пазари.
   
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,064
  3,713
  5 Декември 2009
  Машко
  4гб картите уште пред година и пол викаа дека нема да истераат повеќе од пола година...
  Инаку, јас би за риг. Утре, друѓиден ке можеш да го дадеш многу полесно него ли ант от.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
Слични теми
 1. BorisSapphire
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  247
Вчитување...

Сподели

Вчитување...