Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Anna Indiana (AI Singer-Songwriter) - Комплетна AI продукција

krema

Epic
24 јуни 2009
14.627
14.308
youtu.be
Ете бидна и тоа, вештачката интелигенција зема сѐ поголем замав и во музичката област, до кои крајности ќе се оди ќе покаже времето.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.291
14.420
А зошто со устата на криво збори, да не ја програмирал Стојан Андов?
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.387
Ушобол+очобол.
Ако земете милион мајмуни и им кажете да куцаат на тастатура, некој ќе напише и роман ама нема да знае и разбере што напишал.
Можноста програмот да реши напредни проблеми не значи дека поседува свест, а со тоа и разбирање за тоа што го прави. Никогаш нема да стигне до тоа ниво.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.777
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно