Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Anna Indiana (AI Singer-Songwriter) - Комплетна AI продукција

krema

Epic
24 јуни 2009
14.615
14.292
youtu.be
Ете бидна и тоа, вештачката интелигенција зема сѐ поголем замав и во музичката област, до кои крајности ќе се оди ќе покаже времето.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.287
14.417
А зошто со устата на криво збори, да не ја програмирал Стојан Андов?
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.386
Ушобол+очобол.
Ако земете милион мајмуни и им кажете да куцаат на тастатура, некој ќе напише и роман ама нема да знае и разбере што напишал.
Можноста програмот да реши напредни проблеми не значи дека поседува свест, а со тоа и разбирање за тоа што го прави. Никогаш нема да стигне до тоа ниво.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.360
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно