1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анкета: Од каде набавувате ИТ опрема?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од D, 12 ноември 2015.

Од каде најчесто набавувате ИТ опрема?

 1. Анхоч

 2. АМЦ

 3. Нико Компјутери

 4. Сетек

 5. Мебиус

 6. Нептун

 7. ТНТ

 8. Дуна

 9. На друго место (наведете во пост)

Дозволени се повеќе гласови.
Резултатите ќе бидат видливи по гласање.
 1. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,598
  1,359
  27 Јануари 2011
  Машко
  103% се е точно...немојте сега околу проценти, и компјутерот може да здреши.
   
 2. Bazinga

  Bazinga
  Gaining Experience

  124
  85
  15 Септември 2012
  Анхоч се разбира, јаки женски има :innocent:
   
  На Xanidrar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,706
  2,001
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Скоро целиот хардвер ( > 95% ) ми е од Анхоч, Сетек или ДДСтор.
  - ДДСтор неможев да ги гласам иако последните 5 парчиња ми се од таму.
   
 4. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  555
  346
  26 Февруари 2012
  Машко
  По кој критериум „нико" спаѓаат во големите??? Динамит е во право во врска со ДДКОМ дека можеби би биле и втори на листата, доста се флексибилни во врска со цените, имаат на лагер се што моментално има во "Големите" ако за нештото не може да се обезбеди дилерска во некоја од Големите тие многу често го продаваат за стотка па и повеќе поевтино од малопродажната на увозниците...
   
 5. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  DDstore е само онлајн продавница или не? Искрено го знам сајтот, ама немав перцепција дека се популарни?
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,475
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Проблемот со ДД ком е што

  1. Немаат сопствен сервис
  2. Не се директни увозници на ништо колку што знам
  3. Немаат магацин и лагер

  Останативе во листава (колку и да се шугави) ги исполнуваат овие 3 точки.
  Имаат канцеларии кај железничка, ама тоа не е продавница.
   
 7. 7n00dle7

  7n00dle7
  Gaining Experience

  555
  346
  26 Февруари 2012
  Машко
  Не, имаат и канцеларија-продавница со мал магацин и сервис (бар имаа кога бев последен пат) аеродром стара стела
   
 8. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007

Сподели

Вчитување...