• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Anime

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
621
760
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Поима немам.
Изгледав што можев да ги најдам, Супер 2 пати ги гледав, и пак кога се најдов на муабет испадна дека пак постоеле епизоди кој ги немам гледано :)
 

GreenVlach

Gaining Experience
11 мај 2020
132
67
Скопје
Самиот продуцер има кажано дека тој го смета како аниме, така да.

Не е во кетегоријата аниме него во цртани спаѓа ама е напревен по инспирација од анимињата Cowboy Bebop и Samurai Champloo и затоа повеќето, а и он самиот го смеетаат за аниме
 

Godlike

On your way to fame
11 октомври 2014
461
567
Godlike's setup  
Processor & Cooler
ryzen 3600x & Gammaxx GTE V2
Motherboard
B550M aorus pro-p
Storage
XPG SX8200 Pro 1TB, 860 EVO 500GB
PSU
CM Silent Pro 600w
RAM
Crucial Ballistix 2x8 3600 CL16
Video card
ASUS TUF 3060Ti OC
Case
HAF 922
Mouse
Logi G pro wireless
Monitor
VG248QE
Самиот продуцер има кажано дека тој го смета како аниме, така да.
Продуцерот што сака можи да кажи, тоа е western cartoon. Немора да значи ако е анимирано нештото да биди аниме.
Исто како што Avatar: The Last Airbender не е аниме така и тоа не е.
Не е ни листано на MyAnimeList.net - Anime and Manga Database and Community
 

theKatmer

Gaining Experience
10 јули 2022
85
87
Продуцерот што сака можи да кажи, тоа е western cartoon. Немора да значи ако е анимирано нештото да биди аниме.
Исто како што Avatar: The Last Airbender не е аниме така и тоа не е.
Не е ни листано на MyAnimeList.net - Anime and Manga Database and Community
Знам дека фактуелно не е аниме, ама во моето срце секогаш ќе го сметам како аниме :ROFLMAO:
Мислењето е автоматски споено:

Како и да е, мислам сите можеме да се согласиме дека е предобро дело.
 

GreenVlach

Gaining Experience
11 мај 2020
132
67
Скопје
Знам дека фактуелно не е аниме, ама во моето срце секогаш ќе го сметам како аниме :ROFLMAO:
Мислењето е автоматски споено:

Како и да е, мислам сите можеме да се согласиме дека е предобро дело.
да да тоа дефинитивно
 

theKatmer

Gaining Experience
10 јули 2022
85
87
Продицерите многу глупи работи прикажаа и изјавија така да не би им верувал.
Не сум сигурен за што зборуваш, што глупи работи имаат прикажано?
Јас немам ништо до сега слушнато во врска со ова.
 

dantemkd

Intern
21 јули 2020
56
34
Не сум сигурен за што зборуваш, што глупи работи имаат прикажано?
Јас немам ништо до сега слушнато во врска со ова.
У глобала зборувам за продукциите и режисерите фураат политичка пропаганда за болни лиѓе да бидат задоволни.
У исто време прават ѓубре од контент. Се изгуби артистичката вредност и креативност за да се пренесат ретардирани пораки.
 

theKatmer

Gaining Experience
10 јули 2022
85
87
У глобала зборувам за продукциите и режисерите фураат политичка пропаганда за болни лиѓе да бидат задоволни.
У исто време прават ѓубре од контент. Се изгуби артистичката вредност и креативност за да се пренесат ретардирани пораки.
Не сум навлегол во тоа па не можам да коментирам, јас битно го гледав цртанот и ми беше интересен.. Гледам да не се опседнувам со други небитни детали, кои нема да направат никаква разлика во мојот живот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.261
Мислења
920.010
Членови
32.918
Огласи
1.067
Најнов член
darkokocev
На врв Дно