• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Anime

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
531
669
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Фала, не ми отвара линкот. Ми прати @Weeaboo линк од 9anime, до 14та епизода стасав.
мислам дека ако може треба да се отвори poll на темава дали sub или dub e боље :ROFLMAO:
Ја гледав со sub пред 4 години, сакав со dub сега.
Инаку за dub е подобро.
 

dantemkd

Intern
21 јули 2020
39
10
Не се заебавај со цезурите и со подпросечната музика у позадима катастрофа се DUB има неколку изузетци али драгонбол не е еден од нив.
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
207
224
Фала, не ми отвара линкот. Ми прати @Weeaboo линк од 9anime, до 14та епизода стасав.

Ја гледав со sub пред 4 години, сакав со dub сега.
Инаку за dub е подобро.
Линкот отвара, само ти треба во search bar да напишиш што сакаш да гледаш.

9anime е тиња со полно Ads, али ако ти брка работа користи го тоа.
 

Godlike

Gaining Experience
11 октомври 2014
207
224

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
531
669
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Ова gogoanime е полно со реклами и редиректи, многу повеке од 9anime :)
1dc69c2b509d3fe7302df44b32935ccc.jpg
dd728ad6777eb53c66e285e61329c81d.jpg
1d3611a6230b2602af67019f4eb9f724.jpg
dbd4a3736d22c770c9b808ebed9cfc25.jpg
25e9acf132c4f97a3fa9ca9fab8b815a.jpg
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,920
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Јас порано гледав на kissanime, не памтам дека имаше многу нападни реклами и слично. A сега со адблок нема ич.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,067
953
Скопје
Зависи што подразбирате под аниме. Јас сакам аниме со добра приказна независно дали е серија или долгометражен анимиран филм. Со добра приказна
Сакам добро Ксентаи, ама никако со добра приказна да најдам. Не кажуваат на крај дали ќе се земат - ништо :rolleyes:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,793
29,774
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Каде е фаца палма иконата кога ти треба.
 

deadpool

Gaining Experience
31 декември 2018
258
313
Мене лично омилени ми се:

Yu Yu Hakusho
Baby Steps
Hunter X Hunter
Kuroko's basketball
Initial D
Dragon ball (site)
 
6 ноември 2012
1,815
1,829
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,100
Мислења
877,660
Членови
30,698
Најнов член
Rado
На врв Дно