• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Анимации за Соларис

  • Ја почнал/а темата
  • #1
13 ноември 2007
24
0
Зрао!

Правам презентација за Multithreading in Solaris ама не можам на нет да најдам ништо што би го вклучил во презентацијата освен некои мизерни слики.

Се шинав од барање по форуми, на адвенс серч на гугл и па ништо. Па некој ако знае локација од каде што можам да симнам кратка swf или flv анимација со која би објаснил како работи некој процес, нека ја постира. И че му пуштам смајли по мејл...
Се заебавам, ако сака некој нека помогни.

Можни клучни зборови се: multithreading, mutex или mutex mechanisams, Solaris threads architecture... Не очекувам некој да пребарува место мене, но ако знае корисна информација да ми пиши.

Позззз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,714
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно