1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Angular Material Mat-

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од Mite1886, 18 Јануари 2020.

 1. Mite1886

  Mite1886
  Intern

  3
  0
  26 ноември 2019
  Машко
  Здраво дечки.
  Работам на проектче со Ангулар Матириал и имам потреба од една форма која во себе ќе има drop-down листа и од неа ќе може да се селектираат повеќе items а притоа ми е потребно и во истата drop-down листа да вклучам и search со autocomplete и тоа би требало да биде некоја комбинациај од следниве два линка Angular Material
  и
  Angular Material

  Дали имате наидено на некој ваков сличен проблем и дали имате решение.

  Поздрав !
   
 2. Rufflesaurus

  Rufflesaurus
  Gaining Experience

  32
  62
  16 Јуни 2018
  Машко
  Senior PHP Developer
  Пробај го примеров доколку нема нешто од официјалната документација (како што видов на кратко, немаше) Angular material multi-select with autocomplete
   
  На Mite1886 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...