1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Android уред како втор монитор

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од maci92, 23 Март 2018.

Тагови:
 1. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
  Здраво дечки, сакам да поврзам Android уред како втор монитор со УСБ кабел на Windows PC. Знам дека има милион алатки по интернет, но ме интересира ваше мислење, сугестија, решение... По можност freeware :)
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...