1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Android Smart TV Box LDK IV-319

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од prichina, 30 ноември 2014.

 1. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Мислење за уредов да ми кажете и да ми препорачата ако има нешто подобро и поквалитетно во тој ценовен ранг.
   
 2. Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Зашто не најдеш на старо некој таблет со мини хдми излез и да си го направеш за на тв ?
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  баш на тоа размислував...пошо и ми треба за низ куќи
   
 4. Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Јас земав Asus Memopad Me301t за 3000ки со неисправен тач , му купив усб женско , мини хдми со хдми кабел за на тв и комплет бежични тастатура и маус и така го користам на тв . Сликата е прекрасна и добар звук ваде .
   
 5. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Најтопло ти го препорачувам уредов!

  http://hi.com.mk/index.php?route=product/product&product_id=222

  Jас го земав за рецензија и за тест, но веќе вториот ден отидов и го платив!
  Можеби ти изгледа дека е скап, но во споредба со останатите плеери е поевтин. Дури и ке се зачудиш како едно такво мало уредче може да ти се претвори во ПЦ :)
  Нема нешто што нема на него.
  Имаш УСБ, имаш ОТГ, имаш аналоген аудио излез, ви фи, ХДМИ, слот за мемориска картица.

  До сега уредот е беспрекорен и одличен! Немам никакви замерки, пофални зборови.
  Одамна чекав овакво нешто да ми падне во раце :)
   
  На StalkeR, prichina, The_Man и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  478
  13 Јуни 2012
  Машко
  Може ли на пример twitch апликација да си ставиш на MiBox и да гледаш?
   
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,323
  3,719
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Да. Штом имаш XBMC/Kodi, може и twitch бидејќи има додаток за него.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,017
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Ау, совршен е уредов, @SaleSk , фала. :cool:
   
  На Necromancer и SaleSk им се допаѓа ова.
 9. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,451
  12,628
  2 Август 2012
  Машко
  @SaleSk
  Дали сеуште го користиш уредот? На што рутер си поврзан? Како му е осетливоста на сигнал? Како се „понаша“ Youtube при (евентуално) слаб сигнал или оптеретеност на мрежата?
  Како е во реално сценарио на 2-3 мобилни, уредов и Десктоп?
   
 10. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,142
  20 Април 2007
  Машко
  Го користам уредот сеуште. Врзан ми е на рутер од Близу, неам појма што рутер е. Кога нема сигнал, застанува. Јавува проблем со нетворк.
  Немам некоја спектакуларна оптовареност на мрежата, но засега се однесувал ок.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 11. godovic

  godovic
  Intern

  18
  0
  5 Септември 2007
  Дали не е малку 1GB ram за игри пример?
   

Сподели

Вчитување...