Android пракса

Дискусија во форумот 'Програмирање на мобилни платформи' започната од Trajko, 20 Април 2017.

 1. Trajko

  Trajko n00b

  22
  1
  21 Август 2013
  Машко
  Здраво на сите
  Ме интересира колку е потребно знаење за андроид пракса кај нас по фирмиве?
   
 2. DarkoG

  DarkoG Активен гик

  528
  321
  27 Јуни 2012
  Ако мислиш дали треба да знаеш андроид за да одиш на пракса за андроид дивелопер. Тогаш да. Друго е да знаеш, друго е да го применуваш и да работиш.
   
 3. bokiscout

  bokiscout Ентузијаст

  1,623
  1,839
  17 Март 2011
  Машко
  1. Да го разбираш концептот на објектно ориентирано програмирање
  2. Да занеш јава (карактеристични работи како хиерархијата на класите и интерфејсите)
  3. Барем нешто од нешто да знаеш (си куцал) во андроид.

  1 и 2 ти се must have, а 3ката така-така... Ако сакаш да оставиш впечаток и да се вработиш отиди со научено. Ако сакаш да отидеш и таму да учиш терај само со прочитано ама гледај да се покажеш дека брзо учиш за да те задржат.

  Едит:
  Отвори го сајтот на Ф.И.Н.К.И. ке видиш куп фирми што бараат андроид практиканти, обрати се во било која, или тркни утре до Т.М.Ф., Ф.Е.И.Т. има некој евент околу пракси и вработување е.
   
  farkizz, Глупав и на Trajko им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Petkovsky
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,669
 2. vladence
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  3,244
 3. RagingDemon
  Одговори:
  123
  Прегледи:
  10,531
 4. fuzzjaw
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,369
 5. mkd
  Одговори:
  70
  Прегледи:
  4,536
Вчитување...

Сподели