1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

андроид на Huawei MateBook Windows 10 Tablet PC

Дискусија во форумот 'Oстанати' започната од crcic, 14 Февруари 2019.

 1. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  307
  163
  2 Април 2014
  Знае некој дали е можно да се стави андорид на овој таблет? Барав по интернет никаде нема ништо. Ubuntu работи топ ама детево а навикнато на андроид и толку пари дадов за таблетов и ете го така стои дома. Еве овој модел е најточно.
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,542
  2,817
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  620
  292
  12 Април 2017
  Машко
  Јас сум користел Remix OS на компјутер, али веќе е discontinued изгледа.. Има уште многу такви прогуглај малце..
   
 4. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  307
  163
  2 Април 2014
  ај овака, да го објаснам проблемот, кога ке го земе да игра и користи како таблет, на андроид нели конторлите се јавуваат на самиот екран, преку тачот, десно е како виртуелен џоистик а лево дугмиња за пукање, и сл.... епа на виндоус-от ги нема тие работи, значи дури и кога ке му кажам дека е у таблет мод се променува и го губи она класичниот дектоп се појавуваат оние огромни икони али кога ке пуштам игра конторолите ги нема, морам да го ставам на докиногт и со маус па да може да игра.
   
Слични теми
 1. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  566
 2. mariomako
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,347
 3. stoneeater
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,139
 4. Banjifiko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  490
 5. Ficiani
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  391
Вчитување...

Сподели

Вчитување...