1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Android Macedonia

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од cubrovic, 14 oктомври 2010.

 1. cubrovic

  cubrovic
  Intern

  3
  0
  14 oктомври 2010
  На програмата се користи, да ви помогне да пронајдете програма за територијата на Македонија.Филтрирање на програми кои што веќе имаш инсталирано. Барај по категорија. Сортирај ги по рејтинг или име. Подржува app2sd.

  I dont speak Macedonian so if something's wrong with my sentences please send me a mail on [email protected] :)


  [​IMG]

  [​IMG]

  http://www.androlib.com/android.application.com-vision-androidmk-qqqmw.aspx
   
 2. cubrovic

  cubrovic
  Intern

  3
  0
  14 oктомври 2010
  Hi guys.

  Here is a link to my serbian site where you can find all macedonian android apps (that I known of) Currently 78 apps I think and couple of already waiting for site-update.

  http://www.android.co.rs/lista---androidaplikacije---Makedonske------1---20.html

  Site's interface is on serbian but I dont think that will be a major issue for using it because description of apps are like on the market (macedonian or english)

  Hope someone will find it useful :)

  Feel free to contact me at [email protected] for any sugestions, new apps or whatever...

  Наздравје :)
   
 3. cubrovic

  cubrovic
  Intern

  3
  0
  14 oктомври 2010
 4. wERBAL

  wERBAL
  Intern

  15
  5
  20 Јануари 2012
  Машко
  Јас ја симнав оваа апликација на мојот HTC и онака задоволен сум. Има некои корисни апликации на македонски јазик :)
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,671
 2. CyberSpic
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,645
 3. stancafe
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,189
 4. D
  Одговори:
  48
  Прегледи:
  9,290
 5. Avatar
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,098
Вчитување...

Сподели

Вчитување...