1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Android box преку скарт, може или не ?

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Одговор, 5 oктомври 2019.

 1. Одговор

  Одговор
  Intern

  1
  0
  4 oктомври 2019
  Машко
  Имам стар модел на телевизор, сакам да земам Android Box, па можно ли е да го поврзам преку скарт, телевизорот има скарт приклучок, и дали воопшто ќе функционира ? Фала, секоја помош е добродојдена. П.С. по можност слика од каков кабел би требало.
   
 2. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  236
  218
  25 Април 2011
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  827
  633
  29 Март 2011
  HDMI to av to scart
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 4. yasho

  yasho
  On your way to fame

  439
  507
  11 Јануари 2014
  Машко
  Не дека не може, ама сликата е шит... повеќето боксови имаат 3.5мм CVBS&L/R output, ќе ти треба уште еден ваков кабел, на пример.... го имам во викендица стариот (Vontar KIII) бокс на релативно добар Самсунг CRT телевизор, и како што реков, не е сјајно
   

Сподели

Вчитување...