1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Android Auto

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од Ragnar, 1 Август 2019.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  756
  812
  9 Декември 2015
  Машко
  Дали некој има врзано Android Auto со автомобил? Официјално не е достапна кај нас оваа апликација. Симнав apk инсталирав на мобилен ама нешто не е во ред кога пробувам да го врзам телефонот со дисплејот во колата (error try again).
   
 2. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  247
  553
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Треба колата официјално да подржува Android Auto за да може да комуницира со телефонот.
   
  На The Geek Boy и Ragnar им се допаѓа ова.
 3. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,319
  968
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  756
  812
  9 Декември 2015
  Машко
  Поддржува. И стиснав enable. Се сомневам дека е поради тоа што е недостапно во Маедонија или заради верзијата на apk-то иако ја симнав последната верзија. Само ме интересираше дали некој користи успешно без проблеми во МК.
   
  На SpiritBond му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,494
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас се намачив малку но успеав на крај. Кај мене работи совршено. Јави ми се ќе ти објаснам.

  Треба да седнам да напишам еден туторијал.
   
  Последна промена: 2 Август 2019
  На Alucard и Ragnar им се допаѓа ова.
 6. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  732
  786
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Акаунтот од Гугл ми е на УСА, од плејстор симнат Андроид Ауто си работи најнормално, секојдневно користам, со Шкода Суперб 2019
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  605
  484
  14 Декември 2013
  Машко
  1. Симни VPN.
  2. Поврзи се на Амерички реон.
  3. Избриши cache и data на Play Store.
  4. Симни Android Auto.

  Мислам дека вака ќе работи.


  Испратено од Le 2 преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  505
  451
  27 oктомври 2016
  Покрај Android Auto треба и други Google apps да ги имаш во телефонот...
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  756
  812
  9 Декември 2015
  Машко
  Читав дека ако смениш држава на Play Store, после треба да чекаш една година за нова промена.
   
 10. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  732
  786
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Нема потреба од се тоа, со апк да инсталираш од нет треба да работи, неигра никаква улога државата за андроид ауто.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,494
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Симни го АПК-то од некој сајт и тоа е тоа, го има на многу сајтови за АПК
   
  На mnikolce и Ragnar им се допаѓа ова.
 12. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  210
  39
  24 Јануари 2010
  A android auto so mirror screen go vrzal li nekoj.
  Citam treba da ti bide rootovan mobilniot.
  Jas HTC desire 12 nikako da go rootuvam.
   

Сподели

Вчитување...