• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Андроид апликација Возачки испит :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

cppffs

Gaining Experience
7 април 2019
59
61
Здраво форумџии,

Како дипломска работа пред неколку години изработив cross-platfrom апликација со C++
деновиве имав повеќе време па ја објавив на Google Play store.

forum.png

Во апликацијата ги има сите прашања од сите категории па може да си вежбаат по случаен избор или редоследно, мислам дека е добра за тест проверка на знаењето.

Facebook: Возачки испит Македонија
Google Play Store: Vozacki ispit Makedonija Возачки испит Македонија - Apps on Google Play

На кој му треба да полага тест за брзо време повелете тестирајте, коментирајте па и критикувајте ако треба :)

PS. Најдолу има само едно мало банерче за реклами доколку некогаш заработи 99$ истата апликација ќе си добие и iOS верзија на App Store.
 
Последна промена:

riki_staff

Gaining Experience
28 ноември 2015
472
234
Имаш некој грешки,барем во "Ц"категорија колку шо проверив,сега скоро полагав па ги знам

Sent from Poco X3 NFC using Tapatalk
 

petkotrajko

Gaining Experience
16 јуни 2017
161
113
Имаш некој грешки,барем во "Ц"категорија колку шо проверив,сега скоро полагав па ги знам

Sent from Poco X3 NFC using Tapatalk
Сигурно ќе му биди од корист ако му посочиш кои се тие, за да ги среди...

Испратено од телефоно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,952
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно