Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Android 13

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.600
2.620
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.374
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Солидни промени, се надевам дека не е пак beta testing издание како во последни 3-4 години.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.600
2.620
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
seems fine, вака на прва photo_6042064738684352303_y.jpeg
 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
484
662
Солидни промени, се надевам дека не е пак beta testing издание како во последни 3-4 години.
Беше, ама сега е солид. Имаше верзија со battery drain, имаше верзија со лош фингерпринт, 99% е средено и пуштија final вчера.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.600
2.620
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.600
2.620
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

boriseto

Gaining Experience
7 јули 2013
484
446
boriseto's setup  
Video card
970M
OS
Manjaro

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
дел од андроид 12 се уште не се средени некои апликации за користење,а слично и на андроид 13 мислам дека е така,на мене во kodi не покажува ништо black screen на 120Hz и батеријата мнгоу брзо ја троши.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.589
1.723
Колку време ќе им треба на НЛБ да го средат апликацијата за плаќање на Андроид 13? Taking bets now, come place your bets!
Тие ја за**баа уште пред една година (и не е опраена, бар кај мене), со андроид 10 -а совршено функцинираше пред апдејтот од нив, така да, не сум сигурен дали ќе профункционира насекаде
(За инает, кај сопругата функционира...на андроид 12).

Испратено од телефоно.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.600
2.620
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
На Андроид 11 OnePlus 8 pro(in2020)
Лита и тоа не дава да се чепне на овој ром Jaguar rom,досега не сум видел побрз ром.
На Андроид 13ката батеријата брзо се троши..
Screenshot_20230323-215055_Settings_1.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.234
Мислења
977.113
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно