1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AndroBench

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од DelphiUser, 13 Август 2019.

 1. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  986
  1,005
  2 Март 2011
  Машко
  Видов дека немаме тема за брзина на storage на телефони. Androbench веќе одамна е референца. Овде може да постираме вести но и резултати од нашите телефони.

  Почнуваме со најнова вест за UFS 3.0 во Note 10.

  [​IMG]

  Galaxy Note 10 Blows OnePlus 7 Out Of The Park In UFS 3.0 Storage Tests
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  693
  1,012
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  68716656_2095059117462028_7364688801655947264_n.jpg

  Mate 10 Pro
  Упола резултати :)
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  986
  1,005
  2 Март 2011
  Машко
  ^
  Нормално е да е упола, UFS2.1 е кај тебе, Ноте10 има 3.0.
   
 4. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  488
  437
  12 ноември 2013
 5. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  986
  1,005
  2 Март 2011
  Машко
  Huawei P10

  upload_2019-8-14_14-15-3.png

  Измерено на првиот ден, кога добив и најдобар резултат:

  upload_2019-8-14_14-15-16.png

  Ќе треба еден формат да го вратам во првобитна состојба.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,759
  26,380
  4 Септември 2008
  Не е прецизен програмот, само за споредба на исти брендови.
   
  Последна промена: 14 Август 2019
 7. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  986
  1,005
  2 Март 2011
  Машко
  Прати Screenshot од Mi9 и S10, да имаме референца.
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,759
  26,380
  4 Септември 2008
  Како што ти кажав, програмов е бескорисен, пред неколку години, почна погрешно да чита, дава резултати и до 5-6x погрешно.
   
 9. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  986
  1,005
  2 Март 2011
  Машко
  Ова твое мислење или имаш читано негде? Ниеден бенчмарк не е апсолутно точен, но гледам сеуште Androbench е број 1 алатка се употребува скоро сегде како референца. Можеби е непрецизен но далеку од бескорисен.
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,759
  26,380
  4 Септември 2008
  Не е мое мислење, него е мислење на Андреј од Anandtech, во комбинација со логика, бројките се нереални.
   
  Последна промена: 14 Август 2019

Сподели

Вчитување...