• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Анаграми игра

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Анаграми 2.0 (BETA)

Еве ви една мала игрица од мене (анаграми) првата односно бета верзијата беше на англиски па ја преправив на мак.
Во иднина ќе има и за мобилни кои што поддржуваат јава.
А исто така може тука да кажувате идеи за зборчиња кои што може да се додадат во базата на зборчиња
Link: Види во потписот
П.С
Доколку е забрането (админи слободно избришете ми го потписот)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Стварно интересно!! Браво.:bravo:

Еден мал предлог: додај опција "Се предавам":)
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Стварно интересно!! Браво.:bravo:

Еден мал предлог: додај опција "Се предавам":)

Може може! Во верзија 2.0 (не бета) ќе има! сигурно!

Исто така дајте понудете некои и кони и слики за да се подобри изгледот на играта!
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
no.jpg

:chudenje:
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Преинсталирај JRE (Java Runtime Environment). Кај мене го "работе".
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ми го зеде зборот за големите букви.
А вака... оти тоа "Се предавам" не го ставиш на посебен button. Вака ако внесиш грешен одговор е исто како да си одбрал "Се предавам" и ти го дава точниот одговорот и немаш шанса повторно да одговараш.

Just a suggestion.:)
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Ehaaa, koga stigna do 2.0 verzija? :D :D Obicno ide vaka:

0.0.1 frame, button, algoritam - prvicen framework
0.0.2 dodades da ne razlikuva mali/golemi bukvi, pa
0.0.3 dodaded da ne razlikuva kirilica/latinica, pa
..
..
0.1 nesto so ke rabote stvarno kako so treba pa
..
1.0 nesto so ke bide ultra mega anagram/x/y/z

i posle natamu u slednite verzii mozes da mu dodavas sekakvi plugini i gluposti hehe.

;)
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
Отсега анаграми играта е 2 долари. Кој има AlertPay и има 2 долари нека ја купи! Со тоа донирате за изработка на понатамошни верзии.
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Не ми си јасен малце само. Ја купуваме или ти донираме па ти без пари ни ја даваш.:D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
339
најдов една грешка: таму кај Страна Веб треба да биде Веб Страна, а уствари е луѓе. еве погледнете и самите:

67141046rn7.jpg


:D и после цело време стискав на тоа предади се и истото стоеше :zbunet3:
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
се извинувам за проблемот! Ќе биде веднаш поправен!
За да ја набавиш ќе ти требаат 2 долари како што горе наведов!
Затоа барам донации за да помогнете да биде совршена верзијата 2.0 .:isplashen::isplashen:
bump
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
339
па јас ја пробав без ништо да плаќам :)) треба да внимаваш кога постираш програми кои не сакаш да бидат бесплатни и сл.
поздрав!
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1.333
68
da ama sega e ponovata verzija i go popraviv toa sto ti mi go kaza.
Dokolku nekoj ja saka neka plati 2 dolari.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно