1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AMD Wraith Spire

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 1 Април 2020.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,545
  4,892
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам AMD Wraith Spire кулер од некој шо има купено процесор и апгрејднал кулер па му фаќа прашина овај. Ми треба значи кулерот на АМД со средна големина (Spire) со бакарна основа:

  [​IMG]

  Цена по договор во ПП.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,605
  7,639
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Тошка на 3-ката мислам немаат веќе бакар, да не не видиш.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,545
  4,892
  18 Септември 2013
  Машко
  Ахам, фала ти на инфо во овие доцни часови брат! Валјда и тоа е боље него ли Stealth кулер макар кој да знае. И Stealth за 3600 можда ќе е доволно па не ни мора да барам бољи...

  Но во секој случај, од 1400, 1500, 2600 или кои и да имаат SPIRE може со се бакар хаха. Ако на никој не му се наоѓа никому ништо.
   
 4. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  377
  5 ноември 2013
  Машко
  Еве каков доваѓа со 2600. Ако си заинтересиран дојди пп
   

  Прикачени датотеки:

 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,129
  1,471
  26 Март 2016
  Даскал
  Ќе го продавам Wraith Prism-от за недела две, користен засега околу месец дена, чекам да ми стигне нов кулер ама со ова пандемијата се оддолжи, господ знае каде е. Ако не си купил дотогаш и ако ти одговара Prism, ќе ти пишам.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,745
  9,456
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  2600 доаѓа со Stealth, 2600x доаѓа со Spire. Барај од некој што земал 2600х, или можеби и 3600х доаѓа со бакарен Spire
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,605
  7,639
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Нопе, ни Х не доаѓа со бакар веќе.

  Баш да видам R7 2700 што ми го праќаат каков кулер има.

   
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,545
  4,892
  18 Септември 2013
  Машко
  Епа океј, идејава беше да зеам нешто подобро од Stealth-от шо доаѓа у бокс, пошо процесоров нема да се клока секако. Ама ко шо гледам новите спире без бакар и овие стеалт кулерите немаат многу разлика у перформанси, можда у бучава шо не е фактор у ситуацијава.

  Ако некој дава Spire со бакар за евтино нека пише ПП.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,745
  9,456
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Некој продаваше Gammax400 за 700 денари тука пред некој ден, лапај го тој, одличен е за било кој Рајзен.
   
  На 1s3ct0wN и toshex им се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,545
  4,892
  18 Септември 2013
  Машко
  Тоа е одличен совет ако успеам да го најдам. Search-от на форумов не е најсјаен :D
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,745
  9,456
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  299
  558
  3 Март 2015
  Машко
  На Deksa и toshex им се допаѓа ова.
 13. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  418
  9 Февруари 2012
  Машко
  Јас го имам истиот на рајзен 5 1400, клокнат 54 целзиуса :) како Интел да користам....
  Врв е кулерот за таа цена!

  Edit: безшумен е....
   
  Последна промена: 1 Април 2020
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  418
  9 Февруари 2012
  Машко
  Токму така, не ставаат веќе бакар.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...