• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Amd Sapphire r9 280x vapor - x

Arsima

Intern
31 јануари 2015
12
2
Zdravo,

Denes kupiv desktop:

Cooler Master K350, 500W, USB 3.0
CPU AMD FX-4300 3.8Ghz 8MB AM3+ BOX
MB ASRock 970 PRO3 r2.0 s.AM3+
-------------------------------------------------

Isto taka kupiv i graficka od anhoch:

http://www.anhoch.com/product/37440/sapphire-amd-pcx-r9-280x-3gb-gddr5-tri-x-std-hdmidvix2dp-wboost

Grafickata ima 2*8 pina za napojuvanje. Ali jas nemam tolku connectori od Power supply. Na slikata imam dve , me interesira koj converter treba da go kupam. Kako mozam drugse da ja povrzam grafickata.

fvfe52.jpg

Vi blagodaram.
 

stranger777

Gaining Experience
27 октомври 2013
343
153
Битола
Слабо тие напојувањето за таја графичка

ти требат вакви две

то напојување има само 3-4 molex
SSI-62.jpg
 

Arsima

Intern
31 јануари 2015
12
2
Kako sto navedov , od grafickata kutija imam 2 kabli so 8 pin'a... kako sto gledas na slikata se povrzani so grafickata... ali tie molex, neznam kako treba da gi povrzam.
 
Последна промена:
S

Sukhoi

Гостин
Уф што ризик правиш безпотребно. Кога веќе даваш 13 иљади за картичка, купи некое асално напојување. Имаш избор на океј напојувања до 4500 што без проблем ке работат со конфигурацијата.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,113
1,388
Скопје

Miroslav Ilic

Gaining Experience
18 ноември 2012
214
68
Ако напојувањето ти е Cooler master 500w, кнап ќе биде ама ќе тера, имам скоро иста конфигурација како твојата и имам CM 500w. Но ако напојувањето ти е од куќиштето, не пробувај.
 

Arsima

Intern
31 јануари 2015
12
2
Ако напојувањето ти е Cooler master 500w, кнап ќе биде ама ќе тера, имам скоро иста конфигурација како твојата и имам CM 500w. Но ако напојувањето ти е од куќиштето, не пробувај.

Da CM KM350, 500W , mi e. Znaci psu'to e vgradena , ako sakam da smenam cela kasa ke treba neli ? Zaradi sto ne se vadi psu'to ?
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,113
1,388
Скопје
Da imam CM 5A


Da CM KM350, 500W , mi e. Znaci psu'to e vgradena , ako sakam da smenam cela kasa ke treba neli ?

ако под „каса“ мислиш на куќиште, тогаш НЕ.. Само напојување треба да купиш. Поработи малку на македонскиот..
 

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,802
9,317
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
295
312
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Поработи и со кирилицата (добронамерна сугестија за идни дискусии).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,127
Мислења
878,391
Членови
30,743
Најнов член
LS13
На врв Дно