• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено AMD Ryzen 9 3900X

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,862
3,956
Продавам процесор AMD Ryzen 9 3900X купен од VisionStudio на 23.09.2019. Со валидна гаранција до 23.09.2022.

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-9-3900x

Процесорот е во одлична состојба, користен е на сток вредност. Се продава поради надградба.

Цена 26.000 денари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,975
Мислења
854,069
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно