1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено AMD Ryzen 5 2600

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Saso PC, 25 Март 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  157
  265
  5 Април 2018
  Машко
  Продавам компјутер
  MB: ASROCK B450M-HDV
  CPU: AMD Ryzen™ 5 2600 Processor
  RAM: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000 mhz
  SSD: SAMSUNG 860 EVO 2.5" SATA III 500GB
  GPU: SAPPHIRE Radeon Nitro+ RX 580 8GB
  CASE: Cooler Master MasterBox Lite 3.1 mATX
  PSU: Cooler Master MWE 500 W 80+ Certified ATX Power Supply

  Компјутерот е купен пред два месеца и сите делови се со 3 години гаранција и кутии освен графичката картичка. Уште не се одлепени најлоните на куќиштето.

  Цена: 36.000 денари
  20190131_135159.jpg
  20190131_134659.jpg
   
  olikomerc, shifty, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  157
  265
  5 Април 2018
  Машко
  Ми требаат пари за купување паркинг место во зграда :)
  Не е баш некоја причина за фалење ама ако можам да соберам некој денар да не главам со кредити.
  Ако мислиш од гледна точка дали е пс то во ред да не се секираш воопшто.
  Составуван е со мерак и функционира беспрекорно.
  Сите игри ги игра како што треба не грее и нема никаков проблем.
  Може каков тест сакате да му се направи.
   
  На Speedster, ARMac, toplel и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  157
  265
  5 Април 2018
  Машко
  Продадено.
  Клуч.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...