1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено AMD Radeon R9 390 8GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Luca Toni, 6 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Здраво, ми треба проценка за графичкавa: AMD Radeon R9 390 8GB

  Купена 10октомври 2017 од Сетек. Гаранција нема

  Ги пушта сите игри до една на Max
  IMG_0623.JPG IMG_0620.JPG strix.jpg
  Spec:
  • Stream Processors: 2560
  • Compute Units: 40
  • Clock Speed: 1000MHz (1050MHz factory OC)
  • Texture Units: 160
  • ROPs: 64
  • Memory: 8GB GDDR5
  • Memory Interface: 512-bit
  • Memory Speed: 6.0gpbs
  • TDP: 275W
  • Fabrication Process: 28nm
   

  Прикачени датотеки:

  • IMG_0620.JPG
   IMG_0620.JPG
   Големина:
   1.7 MB
   Прегледи:
   112
  • IMG_0623.JPG
   IMG_0623.JPG
   Големина:
   4.2 MB
   Прегледи:
   101
  • strix.jpg
   strix.jpg
   Големина:
   34 KB
   Прегледи:
   98
  gamer-eddie, stefan_off, goranzoran и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. stranger777

  stranger777
  Gaining Experience

  336
  115
  27 oктомври 2013
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,026
  2,563
  21 Јануари 2011
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,793
  3,262
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Перфоманси рх 570-580 потрошувачка дупло 3500
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,850
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Има нешто подобри перформанси од RX580. Потрошувачка, 30% повисока од RX580.

  Моја проценка = 3500
   
  GeraltOfRivia106, stranger777 и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
 8. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
 9. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  183
  27 ноември 2008
  Машко
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,463
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Искрено убава карта е и добри перформанси има, спрема мене околу 3500 денари.
  Тоа што има побрзо графичко јадро не ја праве подобра од 580ка 8гб од причина што само оваа влече над 350 вати во гејминг. Многу грее и доколку е без соодветно ладење во конфигурација прегрева.
  Али сеуште за денешницава брка работа на тој што не му е битна потрошувачката на струја наспорти добар гејминг и уживање во игрите.
  Ич не сум љубител на овие карти али стварно се ретки и мн тешко се наоѓаат по огласите така да кој и да ја земе нема да згреше.
   
  На Tenny и StefAngel им се допаѓа ова.
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Може да се грее додека играш :)
   
 12. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  936
  1,531
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Ке бидам дарежлив 6000ден
  Бидејки ми се свиѓа картата естетски
  Јака е отприлика како rx 570/480 така да ај таа цена некаде нека иде
  Се надевам не е копана и е добро чувана
  AMD Rebrandeon ja избаци картава која е иста како R9 290/х серија
  Нема гаранција
  Лапа струја
  Грее
  пример за цената
  RX Sapphire 570 8 GB
   
  На TONI96 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,463
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Zasto zemas primeri za ceni od reklama5 kaj sto stojat po 1 god oglasite od najjstaro vreme ?
  Zasto ne od tuka ? Na primer najjeftinata 480 8gb bese 3500 denari.
   
  На gamer-eddie, Garfield', Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  936
  1,531
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  ми беше таму отворено во моментот , стаив онака колку за пример , не ме тепај :)
   
  На zipi123 и Pane24 им се допаѓа ова.
 15. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Графичката иде на продажба 5500ден.

  Тестирани Metro Exodus, Shadow of the Tomb Rider, Assasin's Creed Odyssey, The Witcher 3 сите си газат на ULTRA графика.
   
 16. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Го молам админот да ја смени темата од Проценка во Продажба
  Фала
   
 17. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  170
  206
  18 Септември 2015
  Машко
Слични теми
 1. mafomk
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,391
 2. d_yor8
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,223
 3. d_yor8
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  663
 4. Skorp
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  621
 5. Blahah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  276
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...