• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AMD/Radeon - Генерална дискусија

Ate97

Gaining Experience
29 април 2017
58
156
Скопје
6800 по цена како 3080 :) комедии. После НВидија е зло, амд е другарче
1612362864074.png

Исто гомно се и двете. Плус и партнерите накачија цени на сите графички од MSI 3060ти е сега 600 долари. Тоа е 50% покачување од msrp а во реалност се продаваат и со многу поголема цена.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,102
2,410
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Машала... Је да стриксот е поскап доста, ама не и 200 евра поскап :)
 

psyman

Gaining Experience
30 март 2018
93
144
Стварно скалпери све исподрапале и то по 1350 евра за XT, залиха 0..

Иначе неповрзано, продавам RX6800 XT за 1500 евра jk
 
Последна промена:

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,094
16,436
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,429
1,065
Неврленд
За нас што играме на 1080 ке има секогаш понуда (на старо 1070ка Стрикс сега се продаде за 11 000ден , Гојдо продава 1070ти за 14 500ден ) или на ново излагаат сега 3060ки 3050ки - а тие неверувам да им се потребни на копачиве..
Веруј потребни ко лебац се за минери
Е сега за 11000 дали и 1050Ti може да се најде?
На жалост на копачите им се потребни и ко лебац и ко сол.
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
371
312
Те фатил фрајверот играш игри од Brave шо се прајш на тошо.
Подолго време ќутам ама веќе не можам да издржам... ќе ми каже некој дали се нормални овие шо ги праат драјвериве?

Погледнете го атачментот 98081
Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 
  • Хаха
Реакции: Avid

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,094
16,436
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
За миг се појавија на лагер во Сетек и ги снема...

IMG-04ab7941baab51b6d09f751ee26d9d78-V.jpg
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,697
1,280
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
Клуб цена поскапа од редовна .. WHAT???????????
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,313
1,518
Разочарувачки иако другите им беа полн погодок...
 

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,429
1,065
Неврленд
Разочарувачки иако другите им беа полн погодок...
Зашо разочарувачки? Еве од хардвер анбокст убаво објаснува дека у основа 6700 е иста како и 5700 само што со поинаквата архитектура оваа може да се клокне многу повисоко од 5700. Сепак 30 % + перфомарси за разлика од 5700 не би го нарекол разочарувачки, туку разочарувачки е залихата шо како и другите и оваа отиде за неколку секунди.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,102
2,410
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
кај да се најде сеа 5900ка...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
846,186
Членови
29,330
Најнов член
oceana
На врв Дно