• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено AMD R5 3600 & R3 2200G

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler

- Нов, некористен
- Гаранција 1050 дена, купен пред недела дена
- Без забелешки

Цена: 12.000 ден.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler

- Нов, некористен
- Гаранција 1050 дена, купен пред недела дена
- Без забелешки

Цена: 12.500 ден.


AMD R3 2200G AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler

- Кекористен во HTPC
- интегрирана Radeon Vega 8
- Гаранција измината, гаранција од мене 30 дена.
- Без забелешки
- Кулерот не е користен, сеуште е во оригиналното пакување

Цена: 4.200 ден.

ЗАБЕЛЕШКА: Ќе продадам само еден од процесорите.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #3

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler

- Нов, некористен
- Гаранција 1050 дена, купен пред недела дена
- Без забелешки

Цена: 12.000 ден.


AMD R3 2200G AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler

- Кекористен во HTPC
- интегрирана Radeon Vega 8
- Гаранција измината, гаранција од мене 30 дена.
- Без забелешки
- Кулерот не е користен, сеуште е во оригиналното пакување

Цена: 4.000 ден.

ЗАБЕЛЕШКА: Ќе продадам само еден од процесорите.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
- AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - резервиран.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
- AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - продаден

- AMD R3 2200G AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - се трга од продажба
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,380
Членови
28,644
Најнов член
Soci#
На врв Дно