1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AMD gaming PC: B450, Ryzen 5 1600X, 16GB DDR4-3200, RX580 4GB, 240GB NVMe, 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 21 Август 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправна AMD гејминг конфигурација составенa од следниве нови и половни делови:

  Mainboard: Asrock B450M-HDV, нова, 2 години гаранција
  CPU: AMD Ryzen 5 1600X, купен во Декември 2018, под гаранција до Декември 2019
  Cooler: AMD Wraith Spire, нов
  RAM: Kignston HyperX Predator 2x8GB DDR4-3200 CL16, нов, купен од странство, гаранција 3 години(се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект)
  VGA: Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC, половна, давам 1 месец гаранција од мене
  SSD: Kingston KC1000 240GB NVMe, половно, купено во Ноември 2017, 3 месеци гаранција
  HDD: Toshiba P300 1TB, нов, 2 години гаранција
  Case: Cooler Master Q300L, ново, 5 години гаранција
  PSU: Cooler Master Elite V3 500W 80+, ново 5 години гаранција

  IMG_20190823_190234.jpg IMG_20190823_185446.jpg IMG_20190823_182235.jpg IMG_20190821_232358.jpg
  Системот е стабилен со мемориите на нативна фрекфенција од 3200MHz.

  Цена, фиксна: 30000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 Август 2019
  На StefAngel, shifty, Vlad944 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
  Комбото влезе во комплетна конфигурација
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
  Резервиран
   
  Последна промена: 30 Август 2019
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...