1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AMD FX 6300 Десктоп

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од borcep, 14 Април 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  903
  1,457
  12 Септември 2013
  Машко
  Се продава куќиштето поради апгрејд на понови компоненти. Деловите се исправни, без писмена гаранција. Не доаѓа со диск поради податоци, графичката е тука колку да дава слика. Мрежната не функционира, поседува мрежна на Pciex.
  Куќиштето е Xigmatec Eden Plus изгубена гаранција, старо година дена.
  [​IMG]
  [​IMG]
  ОЕМ кулер, fx6300, Asus Mb + 4GB DDR3 РАМ
  [​IMG]
  Gembird PSU
  [​IMG]

  Цената е 4600, не праќам по карго, замени не благодарам.
  Повеќе информации во ПП.
   
  На shifty, GGTT1, Pane24 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  903
  1,457
  12 Септември 2013
  Машко
  Резервација.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  903
  1,457
  12 Септември 2013
  Машко
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  7,254
 2. hipper
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,986
 3. AirCrack
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  639
 4. MachineGunMan
  Одговори:
  44
  Прегледи:
  1,655
 5. kalimerko!
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,462
Вчитување...

Сподели

Вчитување...