1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

АМЦ во стечај !?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Futurelakimens, 6 Април 2019.

 1. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,601
  1,833
  25 Март 2013
  Машко
  Како сакаат нека се организираат, штом 2-3 пати ја загубиш довербата во купувачите, не ти се враќаат веќе.

  Другата работа е, и навистина да си ја научиле лекцијата, зошто би ризикувал да купам од кај нив кога знаме дека работата е на стаклени нозе и можам да изгубам гаранција
   
  tamamuzicar, Necromancer и на Astro им се допаѓа ова.
 2. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Да Бог да те чуо синко. Господе помилиуј, Господе помилиуј, Господе помиииииииииилуј !
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,016
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
  Имет свеж капитал влезено во аемце. :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Пропаѓаш така.
  Треба:
  Ајмо пегли, фЛижидери, климатизери, вибратори и ескалатори.
   
  tamamuzicar, stefan_v, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  556
  326
  5 ноември 2013
  Машко
  Кога ке има акција , за инает на ферхунде, 3 за 100? :D
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Еее стварно треба Гојдо да праве вакви акции, па мош и стварно ке пропадне сетец.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,427
  13,535
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  705
  697
  2 Јануари 2015
  Машко
  ...[​IMG]
   
  tamamuzicar, Nostradamus и на philldm им се допаѓа ова.
 9. milos625

  milos625
  Intern

  4
  10
  24 ноември 2018
  Машко
  Imam
  imalo sansi da se vratat pak ama ne bilo nishto sigurno. shto sakate amc na kraj pocnaa gumi za koli da prodavaat :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Баш така. Комшиче едно склапаше компјутер па зема Антек (Antec Edge) од Мебиус за 6,5к so 7 години гаранција. Пред некој ден ме вика нешто не му се палел, искочи дека напајањето е отидено. Џабе гаранција, вчера си купи друго напајање.

  Во моментов само од Анхоч и Нексио пазарам, и Сет ги заобиколувам ради однос. И кај Гојдо наравно :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  147
  76
  24 Јуни 2008
  Машко
  Значи поголема веројатност има Сет да иде во стечај отколку Gojdo да крене раце. Лајк
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Сајтот им е во аут, а последниот пост на ФБ е од март, така да уште не се целосно вратени. Добро ќе биде да организираат една јака распродажба или некоја наградна игра за да го прослават камбекот :D
   
  tamamuzicar, Arabian и на Rukfash им се допаѓа ова.
 13. milos625

  milos625
  Intern

  4
  10
  24 ноември 2018
  Машко
  Imam
 14. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  На tamamuzicar и milos625 им се допаѓа ова.
 15. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  801
  709
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Од менаџментот тврдеа дека ќе работат во континуитет и дека нема да има никакво затворање или испуштање на вработени.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Арно ама сега отпуштените работници задоволно си работат во другите продавници.
   
  На tamamuzicar и Borsa им се допаѓа ова.
 17. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  490
  441
  14 Јануари 2016
  Машко
  ova "zadovolno" .. da ne pravese muabet posebno so site pa znaes?
   
  На efto, Gaston, Sukhoi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,427
  13,535
  23 Јануари 2008
  Манга
  Демек продавач е многу дефицитарна професија во МК, па усреќените дечки само што пропадна АМД веднаш биле превземени од други фирми да работат за многу подобри услови? :D
   
  На tamamuzicar, beret, Astro и уште 4 други им се допаѓа ова.
 19. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Толку е од АМЦ. И да се вратат не е тоа-тоа. Веќе ја изгубија довербата на корисниците. И тие што некогаш сакале да купат од АМЦ, нема да купат бидејќи фирмата е несигурна.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  953
  1,126
  9 Јуни 2015
  Машко
  Продавач кој добро ја знае работата Е дефицитарна професија во нмк.
   
  tamamuzicar, Zippo, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,467
  12,643
  2 Август 2012
  Машко
  Македонците се народ со многу лоша колективна меморија.
  Иначе како ќе го објасниш ТАТ кога претходно им ги заробиле девизите.
  Или како ќе се објаснат безброј погрешни гласања при избори.. и тако даље и томе слично.

  Така да не очекувам да памтат ни за АМЦ.
   
  На tamamuzicar, Скоти, Costigan_Jr и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  На tamamuzicar, gOJDO, DonFrozex и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  АМЦ како фирма никогаш не сум ја сметал за асална,све што имам земено било фуш. Идеш зимаш производ,плаќаш,идеш дома не работи...Нов неотпакуван, и не сум само јас што имал такво искуство со нив него и многу други луѓе што познавамм, па баш поради тоа и мило ми е што пропаднаа. Секогаш сум ги фаворизирал Анхоч и у последно време Сетек иако некако и они не се нешто нај нај.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  833
  1,776
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Некој прави акаунт денес и прво нешто што манифестира е омраза кон АМЦ. Тоа да видиш, АМЦ ти се полоши од Али Баба и четириесетте разбојници :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Акаунтот вчера го креирав од причини што вчера и дознав за форумчево :) Така да нема потреба од...Дополни што мислиш дека е соодветно.
  И омразата кон АМЦ е поради тоа што стварно чкарт фирма и чкарт производи имаат. Сум имал искуство и јас и други што ги знам па затоа и коментирам. Не може да купам нов производ и кога ќе дојдам дома да не работи.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...