1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Amazon web services ќе обучува cloud инжинери преку Семос едукација

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од Banjifiko, 5 Март 2019.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,800
  3,746
  28 oктомври 2008
  На SiPy`, fuzzjaw, StOrMK и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...