Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Amazon Q

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.257
766
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Имаше некои иницијални тестови некој (кај некого во фирма)
или се чека да се рече Новогодишни празници за малку entertainment (што всушност и не е)???


пошто не сум многу блиску како некој кој би користел CodeWhisperer...
генерално може дискусија да се почне и од таму

Интегрирано со VSCode гледам дека има голем потенцијал за развојна алатка...


ме заинтересира меѓу другото презентацијата за како тоа може за бргу време, а веќе гледам дека и е со можности, да стане и PowerBI competitor
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.081
31.206
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Хмммм....

Каде за нова година?
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.257
766
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
очигледно Prompt Engeneering треба да тренирам малку....

кога го прашале Chat GPT колку е 2+2 одговорил 5 со едно емоџи до него...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.349
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно