• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Amazon Prime Video сега е достапен и во Македонија

D

Администратор
31 март 2007
3,489
2,742
www.iwmnetwork.com
Отсега и корисниците од Македонија можат истовремено со остатокот на светот да го следат The Grand Tour (новата емисија на поранешните водители на Top Gеar). Ова го овозможува глобалната достапност на Amazon Prime Video услугата. Официјално од денес Prime Video е достапен во над 200 држави ширум светот.

Повеќе @ http://1337.mk/9er
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,581
3,328
За почеток катастрофа е изборот. Единствено добро што има е Seinfeld, некогаш ме фаќа ќејф да ги гледам пред спиење ама ме мрзи да го уштекувам екстерниот диск.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,581
3,328
Ако на некого му значи, од пред некој ден се добива и Twitch Prime со претплатата.

upload_2017-6-11_10-0-35.png
 

Dace23432

Gaining Experience
25 август 2016
208
105
Овие гледам имаат дистрибуција на многу серии кои што не се нивни, како American Gods и слични, многу пати ми се има случено да затекнам торент со АМЗН.ВебРип во името како овој:

Fear.the.Walking.Dead.S03E01.1080p.AMZN.WEBRip.DD5.1.x264-VLAD
Бар јас мислам дека тоа значи, и обично овие испаѓаат малку покасно од првичната премиера.
Еве едно пребарување:
Download AMZN torrents - RARBG
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,062
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Можно е да имаат вмешано прсти во серииве, иако fear the walking dead е од малку подамна пред да се создаде Amazon видео продукција, официјално изгледа (едино што ме влече назад за оваа серија дека немаат вмешано прсти, туку може имаат купено права за гледање , е дека е на HBO ) ....А, за American Gods ништо чудно да имаат вмешано прсти, серијата има мн. скапа екипа... (мада и за неа можно е да имаат само купено права за гледање/стримање)

- Иначе, нивни проекти имаат и посебно интро, за сигурно да знаеш дека се нивна продукција.... I love dick е една од првите нивни серии :)
 
Последна промена:

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,581
3,328
American Gods е нивна продукција, исто и The Grand Tour (поранешно TopGear).
Еве дел од најновите, инаку имаат многу повеќе што е во нивна продукција.

upload_2017-6-11_22-53-29.png
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,620
1,198
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Проблем амерички прајм на ПЦ со впн има повеке содржина, него на андроид тв со ист впн сервис многи содржини фалат што може да биде проблем ако некој и користи од вас прајм ?
 

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,490
1,628
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
И што стана со преводите? Порано имаше 2-3 наслови на македонску и малку повеќе на хрватски/српски. Дали како на Нетфликс Хрватите успеаа барем новата содржина да е на хрватски?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,130
Мислења
878,504
Членови
30,747
Најнов член
Red...Devil
На врв Дно