1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Amazon Prime Video сега е достапен и во Македонија

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од D, 14 Декември 2016.

Тагови:
  1. D

D
    Администратор

3,227
    1,603
    31 Март 2007
    Отсега и корисниците од Македонија можат истовремено со остатокот на светот да го следат The Grand Tour (новата емисија на поранешните водители на Top Gеar). Ова го овозможува глобалната достапност на Amazon Prime Video услугата. Официјално од денес Prime Video е достапен во над 200 држави ширум светот.

Повеќе @ http://1337.mk/9er

На kirev, VerGer, Necromancer и уште 4 други им се допаѓа ова.
  2. lynx

lynx
    Unstoppable

3,320
    2,907
    4 Септември 2008
    За почеток катастрофа е изборот. Единствено добро што има е Seinfeld, некогаш ме фаќа ќејф да ги гледам пред спиење ама ме мрзи да го уштекувам екстерниот диск.

3. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

2,872
    2,437
    21 Јануари 2011
    Машко
    Невработен
    Мора vpn, инаку ретко кој го пушта у мк.

4. 123456

123456
    Gaining Experience

718
    336
    12 Април 2013
    Машко
    slab izbor na filmovi

На AleksandarT и Oktar им се допаѓа ова.
  5. lynx

lynx
    Unstoppable

3,320
    2,907
    4 Септември 2008
    Ако на некого му значи, од пред некој ден се добива и Twitch Prime со претплатата.

upload_2017-6-11_10-0-35.png

На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dace23432

Dace23432
    Gaining Experience

215
    109
    25 Август 2016
    Машко
    Овие гледам имаат дистрибуција на многу серии кои што не се нивни, како American Gods и слични, многу пати ми се има случено да затекнам торент со АМЗН.ВебРип во името како овој:

Fear.the.Walking.Dead.S03E01.1080p.AMZN.WEBRip.DD5.1.x264-VLAD
    Бар јас мислам дека тоа значи, и обично овие испаѓаат малку покасно од првичната премиера.
    Еве едно пребарување:
    Download AMZN torrents - RARBG

На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
  7. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,827
    5,007
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Можно е да имаат вмешано прсти во серииве, иако fear the walking dead е од малку подамна пред да се создаде Amazon видео продукција, официјално изгледа (едино што ме влече назад за оваа серија дека немаат вмешано прсти, туку може имаат купено права за гледање , е дека е на HBO ) ....А, за American Gods ништо чудно да имаат вмешано прсти, серијата има мн. скапа екипа... (мада и за неа можно е да имаат само купено права за гледање/стримање)

- Иначе, нивни проекти имаат и посебно интро, за сигурно да знаеш дека се нивна продукција.... I love dick е една од првите нивни серии :)

Последна промена: 11 Јуни 2017
  8. lynx

lynx
    Unstoppable

3,320
    2,907
    4 Септември 2008
    American Gods е нивна продукција, исто и The Grand Tour (поранешно TopGear).
    Еве дел од најновите, инаку имаат многу повеќе што е во нивна продукција.

upload_2017-6-11_22-53-29.png

Сподели

Вчитување...