Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Amazon FireStick 4K / Fire Stick 4K Max 8GB / 16GB

Статус
Затворена за нови мислења.
19 декември 2016
7
14

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.354
5.330
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Дали се second gen овие?
 

odimoski

Gaining Experience
14 септември 2010
71
93
odimoski's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D & Be quiet! DARK ROCK 4
Motherboard
MSI MAG B650 TOMAHAWK WLAN
Storage
Kingston KC3000 NVMe 1TB
PSU
Corsair RM850e
RAM
Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Vengeance RGB EXPO
Video card
GIGABYTE GeForce RTX 4070 GAMING OC 12G
Case
Corsair 4000D AIRFLOW
Mouse
Modecom MC-GMX4
Keyboard
Corsair k60 Low Profile
Audio
Kingston Hyper X
Monitor
IIyama G-MasterG2740 & Asus 22"
OS
Windows 11 Pro
Колку што знам 1st gen немаат Alexa Voice
 
19 декември 2016
7
14

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.506
3.413
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
19 декември 2016
7
14
Променети залихи:

8x - Fire TV Stick 4K Max (1st Gen) - 4000 Den

Кликнете на имињата на стиковите за да добиете повеќе информации за генерација и спецификација на истите.

Контакт телефон: +389-70-646-828
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно