1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Amazon Affiliate

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од tupacan, 28 oктомври 2016.

 1. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,969
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Дали има некој што заработува од афилиеит од Амазон? Имам неколку прашања, кои би сакал да одат оф д редордс, околу подесувањето..

  Однапред благодарам.
   
 2. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  И јас би сакал да знам повеќе на оваа тема.
   
 3. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  393
  253
  13 Јули 2015
  Машко
  Некој апдејт на темава... Да не почна некој да работи.....
  Дали може од МК да се користи?
   
 4. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  141
  20 Март 2013
  Машко
  Што поточно ве интересира?
   
 5. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  161
  29 oктомври 2016
  Машко
  Не.
   
 6. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  141
  20 Март 2013
  Машко
  може да се користи зошто не би можело. Исплаќаат чек, гифт кард и Direct Deposit (може Payoneer)
   
  На Marko1234 и flektarn им се допаѓа ова.
 7. m3nka

  m3nka
  Intern

  120
  3
  15 Септември 2008
  а има ли шанса да те одбијат или пак некој услов што треба да го исполниш?
   
 8. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  141
  20 Март 2013
  Машко
  Секогаш има шанса за се :) а има и услови што треба да ги исполниш.
   
 9. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Да, мене ме имаат одбиено и не исплатено над $1,000 на 3 акаунти за банални причини. Амазон се познати по тоа да ти прават проблеми како:
  "Дугмето не смеело да пишува Buy Now, туку морало да е Shop Now"
  "Не смееш да пишуваш Амазон на некои делови од страната"
  итн глупости кои банираат без предупредување и не исплаќаат.

  Еве ти еден пример: http://i.imgur.com/UAxgIx8.png
  Ме банираа за 4 дена од како наместив Amazon Affiliate на мојата страна. Се ок лугето си купувале и ме банираа поради тоа што: "Не сме сигурни за вашиот квалитет на трафикот". Јас би ти препорачал да не се замараш со Амазон. Ем исплаќаат малце ем ќе ти прават проблеми.
   
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tomi

  tomi
  Guru

  9,829
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Mnogu e namalena provizijata, taka da osven ako nemas konstanten broj od 100k views dnevno tesko deka se pravi ubava suma na pari
   
 11. m3nka

  m3nka
  Intern

  120
  3
  15 Септември 2008
  А освен Амазон користите некој друг Affiliate program? Некој што би го препорачале? Пример ClickBank?
   
 12. tomi

  tomi
  Guru

  9,829
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Jas nemam probano, go iam koristeno porano amazon koa se isplatese sea e smeski
   
 13. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  141
  20 Март 2013
  Машко
  ќе може ли да ни кажеш кое време е тоа? и колку се исплатело? Би било добро да знеме колку проценти давал амазон во твоето време кога се исплатело!
   
 14. Anchor

  Anchor
  Intern

  11
  4
  20 oктомври 2018
  Машко
  Гледам дека е постара темава, но ајде ќе фрлам коментар и некои детали за некој што се (би се) интересира(л).

  Amazon e прилично строг и има пропишани правила коишто мора да се следат од a-z. Тоа не значи дека е ризично да сте нивни affliliate, туку дека треба да знаете во што се впуштате, да сте одговорни и да играте по правилата.

  Не се слагам дека не се исплати, баш напротив. Да точно, генерално намалени се провизиите, но тоа не е никаков проблем.

  Во зависност од индустријата во која сте, колку квалитетен трафик носите и мн. други фактори, заработката варира. Но реално на 1000 посетители (квалитетен трафик), можете да заработите $ 40-60 (бројкава е дадена како пример или просек некој според моето искуство).

  Лесно се поврзува со Payoneer и немата никаков проблем за исплата.

  Супер опција за почетници, ако се пројави интерес можеме да опфатиме повеќе детали и да развиеме дискусија.
   
  На DonFrozex и tupacan им се допаѓа ова.
 15. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Druze edno prasanje ako ushte se baftas so ovie stvari.

  Imam problem so indentity verification vo cekorot so vnesuvanje pin.

  Znaci stigam do toj cekor, se generira pin, ama telefonskiot povik ne go dobivam.

  Probav od dva razlicni broja, dvata telekom, na dva razlicni akaunti, od dve razlicni licnosti.

  Ima nekoe chare za ova ? Dali e ova chest problem za MK ili samo jas sum sreklija ?
   
 16. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  870
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Истиот проблем и кај мене и на крај се откажав.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 17. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Otvoriv drug topic za ova i mi pisaa tamo deka ima 2 stvari sto mozes da gi napravis

  1. Da proveris dali telefonot ti blokira nepoznati broevi
  2. Mozes da gi iskontaktiras preku live chat, i da se cuete za verifikacija
   
 18. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Има некој што заработува нешто today на овој начин?
   
 19. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,283
  893
  8 Мај 2010
  Машко
  да
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...