1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Amazon Affiliate прашање

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Marouuu, 13 Август 2019.

 1. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Пробувам да отворам affiliate на Amazon ама имам проблем со верификација на индентитет.

  Кога стигам до чекорот со телефонскиот повик каде треба да внесам пин, повикот не го добивам. Чекам едно 2-3 мин. додека на екранот не се појави фејл порака.

  Пробано од два различни телефони, два различни акаунти од две различни лица. Двата телефони се на Телеком.

  Имал некој ваков проблем ?

  Чаре ?
   
 2. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  134
  94
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  И јас имав истиот проблем оставив припејд број во customer care live chat и ми се јави тој рачно да го потврди.

  Испратено од SM-G973F преку IT.mk форум апликација
   
  На Marouuu му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Има некоја посебна причина што си користел пре-пејд ?

  Фала на одговорот иначе, не очекував дека толку брзо ќе се појави некој :)
   
 4. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  603
  568
  26 Јуни 2012
  Машко
  Незнам што е работата со форумов 10ти пат пробувам поракава да ја пуштам....

  Anyways back on topic
  Јас имав сличен проблем со активирање на AWS акаунт. Повикот никако не стигаше на телефонот и се испостави дека е некој setting кој забранува дојдовни повици од непознат број/unknown.
  Кога го деактивирав тоа повикот си дојде и успешно го активирав акаунтот :).

  Е сега ти си пишал дека е пробано од два телефони, едино ако се погодиле да се од исти бренд па види некоја таква опција да не забранува. Дека на два пати што ми требало од амазон за активации, секогаш ѕвонеле од непознат број.
   
  На Marouuu му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Мислиш дека е до бројот, као опција од Телеком, или до самиот апарат ?

  Пробав од S7 и iPhone7... тотал различни телефони.

  Кај се деактивира тоа чудо ?

  EDIT:

  Најдов опција за блокирање непознати броеви ама не е активирана...

  Ова ќе се сведе на 'таква ми е среќата' на крај :)
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  134
  94
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Имав забрана за роаминг на постпејд не можеше таму да ме добие и не ми зема кредит. Краток повик е само да потврди идентитет и ти го активира.
  Испратено од SM-G973F преку IT.mk форум апликација
   
  На Marouuu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  603
  568
  26 Јуни 2012
  Машко
  Кај мојот случај беше до телефонот-Xiaomi, во сетинзите ја најдов и одма штом ја изгасив опцијата дојде повикот. Исто на телеком, така да неверувам до тоа да е.

  Крај краева како што ти пишаа погоре, да видиш преку нивната техничка поддршка дали може да ти помогнат со активација.
   
  На Marouuu му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marouuu

  Marouuu
  Intern

  10
  2
  18 ноември 2009
  Машко
  Фала на инфо дечки.
   

Сподели

Вчитување...