• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Amazing Photoshop

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.263
1.003
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Filter > Liquify
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Браво за човекот. Мајстор. Се гледа дека има вкус за...за...за се!!!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=pcFlxSlOKNI"]YouTube - Model Evolution With Makeup And Photoshop[/ame] Eве што им се случува на сликите откако ќе бидат направени од професионален фотограф.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ако ова чупе го напраја манекенка, којзнај што му прват на вистинските манекенки
.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.486
1.317
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:LOL:А дали уште има вистински манекенки за фотосесии?
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.101
572
delicon.mk
Замисли после таков тежок 'makeup', ја направат да личи на некоја што веќе постои...
и оваа се шета и се гледа на билборд :))
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Beauty is a product of photoshop

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=chd6FC6AAD8"]YouTube - Beauty is a product of photoshop[/ame]

Is'nt she beautiful? :))
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Како што велат во претходното видео:
No wonder our perception of beauty is distorted. :ermm:
 

RaZ0r4e

Intern
4 јануари 2008
34
0
Фотошоп , невозможното го прави возможно... но овој мастерот што го прави тоа да не е случајно убрзана снимката... ! хехе мн. е брз
 

Melani

Intern
25 јули 2010
1
0
moze li nekoj ad mi parti programa ili link za photshop...mi treba nesto kako sto e Jessica Alba Makeover Photoshop ....se nadevam nekoj ke mi pomogne zatoa sto nekolku dena lutam niz net i na kraj nisto:plachko2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.160
Членови
31.857
Огласи
326
Најнов член
AnaJanak
На врв Дно