Аматерски Рецензии

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од gamer-eddie, 11 Мај 2015.

 1. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  богами у чеиз ке ја ставам :) иначе да ми се може сакам да напраавм доле на под да ставам матични плочи, рамови, процесори, графички ..да турам плекси глас одозгора и демек шеткаме на нив
  Знае како што имаат сервер собите таков издигнат под само ова да биде прозирно
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,327
  3,005
  4 ноември 2013
  Машко
  Ако го правиш тоа чудо ке треба да споделиш фотки на форумов :)
   
 3. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  можеби у wc таман водено ладење да имаат компонентите и помала просторија :) иначе сите ние си имаме гики идеи фетиши ама реализација може тек ако ни падне на бинго/лото
   
  На Jovan2389 и turbiny им се допаѓа ова.
 4. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  417
  293
  14 Декември 2013
  Машко
  Инаку, ме интересира само.. За колку го пазаривте Matrixot?
   
 5. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  6000 од еден типац пред година некаде
  јас имав R9 280X Toxic и искрено беше подобар од Матриксот во клокање ама беше каде каде побучен
  Toxic-от јас го дадов иста цена некаде бидејки имав мал проблем со средниот вентилатор за нијанса потешко вртеше и не се поправаше
  Иначе во споредба кога беше нов и кога ми се подрасипа температурната разлика беше 2/3 степена
  Сакам да купам Matrix 290X/780Ti , колку само лоши ствари имам да кажувам за тоа кулерот иначе pcb-то им е супер
   
  Последна промена: 3 Јули 2017
 6. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  2,543
  1,415
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Да таа е , на таа графичка и се радував ко мало детуле на Far Cry 3ката . неколку недели имаше проблем со артефакти и по некое време за чудо престанаа и уште 3-4 месеца ја терав пак на играње и ја шитнав после на форумов.Изглеа тоа и е намената од колено на колено да се предава само на форумџии :D
   
  Psycore, gamer-eddie и на HardCorec им се допаѓа ова.
 7. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  форумска дроља
  море да не има оваа некој електронски STD
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  2,543
  1,415
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  sto e toa STD ?
   
 9. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Sexually Transmitted Diseases :)
   
  Jovan2389, Pane24 и на krema им се допаѓа ова.
 10. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  На nik0la_, psyside, enduro3e и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,032
  24 Март 2009
  Машко
  Нема веза што се подолги, супер ти се рецензииве. И овие ти се добри што ги правиш на постарите делови ко оваа на Максимус матичната, квалитетен клик бррррр

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На psyside и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 12. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  знам дека се дугачки , затоа ставам и time stamp-ови
  Целта ми е да ја прикажам реалната гледна точка од страна на купец, Не ми е целта да читам од кутија и да ги фалам само
  На сите ни е мерак и на крај ние фрламе пари за хардверов така да пробувам да покажам каде ни одат парите и за што
  bench-ови има насекаде така да не се умарам, освен ако не е нешто контравезно :)
   
  Последна промена: 17 Јули 2017
  На shifty, psyside, enduro3e и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  5,312
  4,595
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мене лично ми се допаѓаат рецензиите, само напред :)
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  ако приметите нешто дека грешам, слободно поправете ме
  Брбљам од лично искуство ама бидејки тука на форумов има бајаги поискусни ок мене ,слободно искритикувајте кога грешам
  Сега следна ке биде HD7970 Matrix стара кока :)
   
  На psyside, igor_igor, enduro3e и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 16. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  236
  159
  26 Април 2017
  Машко
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  абе каков про , може професионален аматер
  бедотија жива сум никаква опрема неам ама важно нека ни биде интересно за гледање :)
   
 18. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  236
  159
  26 Април 2017
  Машко
 19. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  236
  159
  26 Април 2017
  Машко
  имам нешто во подрумов ако сакаш рец да и правиш да ти ја пратам [​IMG]. за на хистори чханел е ама фура уште со 4 гб ддр 1 е

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
  На igor_igor и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 20. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  дали знае некој/а кај можам да најдам ретро графички каритци?
  Ова за плочава може да се испроба бидејки мојата 6800 Ultra PCIE не ми дава слика на понови плочи со PCIE Gen 2 и PCIE Gen3
  Ako сакате може да се собереме некое LAN Party да напраиме :)
   
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Модератор

  23,404
  22,852
  4 Септември 2008
  Кратки рецензии се за позери и помодари, немој да си крател!
   
  На RagingDemon и gamer-eddie им се допаѓа ова.
 22. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  се мислев еден период дали да правам повеќе кратки видеа за еден item ама искрено не ми се свиѓаше
  Пробувам да направам подетална видео рецензија наместо пишана рецензија на сајт
  Значи сакам да ја прикажам реалната слика за одредениот продукт што е можно повеќе
  Во иднина планирам да скрпам некоја ретро конфигурација што ке ми ги тера деловиве и да стаам некои bench-ови и gameplay од игрици од тој период
   
  Последна промена: 1 Август 2017
  psyside, igor_igor и на RagingDemon им се допаѓа ова.
 23. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  236
  159
  26 Април 2017
  Машко
  имам нешто. [​IMG] [​IMG] мислам дека е гт 9800 или 9600

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 24. crazzyy84

  crazzyy84
  Gaining Experience

  236
  159
  26 Април 2017
  Машко
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 25. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  581
  923
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  да не ти се под гаранција :)
   

Сподели