• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка AM4 MB+CPU

 • Ја почнал/а темата
 • #1

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
GA AX370-Gaming K5
R5 3400G
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Нема.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ајде јас да го отсрамам пошто сеуште е Проценка...
сѐ убаво ама
Еее буразерче тамн, ајде преговарај со двајцата.
5000 за процесор кој е 8500 во продавница е грабеж со оглед на тоа дека процесори можат да имат иста "вредност" и по 10 години...

си дал проценка, добро, ама чоеков чита и ќе им одговори соодветно, не ги форсирај работите
Мислењето е автоматски споено:

за Матичната не ни проверив
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #9

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Се извинувам што не одговорив на пп,но моментално сум 12 часа на работа ноќна смена(1/2 болни и изолација). Продажбата се одложува засега.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,263
940
Неврленд
ајде јас да го отсрамам пошто сеуште е Проценка...
сѐ убаво ама


5000 за процесор кој е 8500 во продавница е грабеж со оглед на тоа дека процесори можат да имат иста "вредност" и по 10 години...

си дал проценка добро, ама чоеков чита и ќе им одговори соодветно, не ги форсирај работите
Мислењето е автоматски споено:

за Матичната не ни проверив
Буразер ногу пристрасно реагираш, ради тоа шо продаваш рајзен процесор.
Нема гаранција. Тај процесор има само 4MB l3 cash. Не ми е јасно зашо реагираш на нечија проценка. Пиши твоја проценка и тоа е тоа.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
не сум пристрасен воопшто, иако мислам дека имам некогаш остварено конткат со Горан, ако добро паметам
помалку 3500 од моментална цена е "грабеж" со оглед на тоа дека е скоро 42% од реална вреднст во една од продавници...
еве нека се предомисли Горан па јас искрено ќе го купам по таа цена иако немам потреба од него...
а тоа дека продавам CPU си во забуна, можеби ако Горан се пишмани и оти дадов збор ќе почнам да го продавам, ама никогаш за 40% помалку...
па не е ова железарија од Германија па ќе му падне вредност 40% зошто Баба не го возела...
колку кеш има немам намера да проверувам, а реагирав оти ја напна работата на продавање директно... остај нека даде и некој друг проценка...
еве јас би рекол проценка из рукава најмалку 5700мкд, ако толко љубиш...
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,263
940
Неврленд
Ич не си пристрасен , да :LOL:
Иначе не се коментира на проценки и огласи да те потсетам. Ти ја напињаш,
ама за среќа еве дечкото го откажува продавањето.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
725
449
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
аха фала за инфо ќе имам во предвид, имено не се коментира ако е offtopic или не дадеш проценка... еве јас дадов проценка... ;)
а за напинање не би говорил, нека каже барем еден нека се пофале што сум го напнал... ;)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Se prodava so mala izmena:

GA AX370-Gaming K5
R3 3200G(2godini garancija)
Cena 9000 den
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,480
10,614
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Колку му бараш на 3200G? Или не ги двоиш?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Не ги делам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
!
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,771
kalco.ru
Прочитај правила за огласи. Олабави со бамп, и други сакаат да им се појават огласи на прва страна.

Фала.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Бамп
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Бамп
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Up!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
GA AX370-Gaming K5 - 5000den
R3 3200G(2godini garancija) - prodadeno
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

goran.n

Gaining Experience
17 октомври 2013
64
201
Prilep
goran.n's setup  
Processor & Cooler
Intel i5-6600K Cooler Master Seidon 240
Motherboard
ASUS Z170 PRO GAMING
Storage
SSD. Samsung 850 Evo128GB + WD10EZEX
PSU
Cooler master Silent Pro 700w
RAM
RAM DDR4 16GB (2x8G 3200MHz) G.SKILL Trident Z black/orange
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5
Case
Cooler master HAF 922
Mouse
X7
Keyboard
A4 Bloody Gaming B120
Audio
Microlab 2.0
Monitor
LG 22"
OS
Windows 10
Bamp.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,081
Мислења
838,011
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно