1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено AM4 ITX конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 30 Април 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам AM4 ITX конфигурација составена од следните компоненти:

  CPU: Ryzen 3 2200G со гаранција од 2 години + AMD WRATH PRISM RGB кулер кој може да се контролира преку Windows апликација за бојата
  MB: Asrock Fatality B450 Gaming ITX/ac нова со 3 години локална гаранција, многу ретка плоча која ја нема во редовна продажба кај нас донесена е по порачка.
  RAM: 2х8gb Gskill Ripjaw V 3000MHz (работи на 3200MHz CL16) со 4 години гаранција
  GPU: Vega 8 интегрирана графичка која ги тера 90% од игрите без проблем на 1080p резолуција, тестирсни ми се GTA 5 и COD Warzone на 1440p WQHD резолуција и ги тера со 40-50fps
  HDD: 1TB WD Green малце користен 100% исправен
  SSD: 512GB Sandisk X300 M.2 малку користено 100% исправно
  CASE: Codegen Mustiff MX31 ново
  PSU: Deepcool DA500-M full modular 1 година користено изгубена гаранција.


  Слободно може да дојдете на кафе, пиво, сок, ракија да си ја тестирате конфигурацијата со игра или програм по желба :)
  Сакав да го продавам лаптопот да се враќам на десктоп, ама слаба заинтересираност има за лаптопот, а не ми е во план да го давам за "безпари" . Така да ако успеам да ја продадам конфигурацијата ќе го задржам лаптопот :)
  Куќиштето, матичната, рамот и процесорот си доаѓаат со фабричка кутија.

  Цена 25000 ден.

  IMG_20200427_215510.jpg IMG_20200427_153249.jpg IMG_20200427_233854.jpg IMG_20200427_194409.jpg IMG_20200428_141102.jpg
   
  Изменето од модератор: 30 Април 2020
  На Creed_Bratton, Oktar, windows8 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,903
  26,240
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Или цена или да ставам проценка!
   
  Peceto, Mario.Bog, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Се извинувам, сум испуштил 25к :)
   
  Tenny, Astro и на gocetan им се допаѓа ова.
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Може и на делови пишете ПП која за што е заинтересиран може да комбинираме :)
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Матичната и рамот продадени, останатите делови ќе идат со следниве цени
  R3 2200G со кулер од Athlon 3000G и 2 години гаранција - 3800 денари
  SSD 512gb sandisk x300 - 3200 денари
  Напојување Deepcool DA 500-M - 2000 денари
  Wrath Prism 5 дена користен - 1500 денари
  Со земена сите делови куќиштето доаѓа гратис, а иначе се продава 300 денари.

  По важа желба може да се склопи конфигурација со деловиве, со нова матична, куќиште и рам 2х4 или 2х8 по ваш избор. :)
  Хард дискот ќе го задржам
   
  На CyberTm и Creed_Bratton им се допаѓа ова.
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Клуч се е продадено
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...