1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AM2+ конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од nikigo, 2 Април 2020.

Тагови:
 1. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
  Продавам десктоп конфигурација, прв сопственик, неоверклокувана, користена како office конфигурација.

  1. MB ASUS M4A89GTD PRO/USB3
  2. CPU AMD Phenom II X6 1090T
  3. CPU Cooler Coolermaster Hyper TX3
  4. RAM 4x2GB DDR3 Crucial Ballistix Sport 1600MHz
  5. SSD Samsung 830 PRO 128GB
  6. HDD Samsung 500GB 7200rpm HD502IJ
  7. PSU Cooler Master 500W RS-500-ACAB-M3
  8. Case Cooler Master k350 (plexi side panel)

  Цена за комплет 7000 Денари
  Делливо само доколку некој прво изрази интерес за комбо од 1 до 4
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 3. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
  Резервација до утре. Во предност е член заинтересиран за целата конфигурација комплет. Имаше повеќе заинтересирани за делење и доколку не излезе ништо со резервацијата, ќе се оди по ред како што ме контактирале.
   
 4. nikigo

  nikigo
  Gaining Experience

  274
  276
  6 Март 2013
  Машко
  Клуч. Имаше многу заинтересирани кои чекаа. Првиот член за комплет имаше предност. Се извинувам што неможев на сите посебно да одговорам.
   

Сподели

Вчитување...