• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Алтернативи за Телевизија

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
700
709
Еве на некој можда ќе му послужи. Рецепторот е дно од лименка од нескафе, навоите се бакарни. Можда малце претерав со навоите. Ги фатив сите DVB-T, плус некои од он нет кодирани се на се околу 100 (сосе кодираните).

Е сега да ми објасни некој како побогу ги гледам Cinestar 1,2, Boomerang, Cartoon network?


Погледнете го атачментот 88915 Погледнете го атачментот 88916
Тууу, ама си се измачил. Немаше дома стара антена од стариот ЦРТ телевизор????
Само ја прештекуваш од стариот ЦРТ во новиот телевизор што фаќа ДВБ-Т, оти најчесто локациите на предавателите се истите...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,166
8,368
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Тууу, ама си се измачил. Немаше дома стара антена од стариот ЦРТ телевизор????
Само ја прештекуваш од стариот ЦРТ во новиот телевизор што фаќа ДВБ-Т, оти најчесто локациите на предавателите се истите...
Абе во ѓубре е сето тоа заедни со црт-то :D

10 минути ја напраив башка недела вечер мислам беше.
 

tigar

Gaining Experience
28 јули 2011
142
116
Интересна тема, и секако квалитетот слика/звук на сателитската ТВ ќе остане барем уште некое време недопирлив за останатите, можеби во блиска иднина (или не толку блиска) ќе има промена, останува да видиме...

Она што мене ми треба е малку помош од оние што користат оскам, и гледаат моментално ТоталТВ/МаксТВ на 16ка, ако може помош како да го наместам точно oscam.dvbapi а веројатно промена и во другите ќе ми требаат, пр. oscam.server/client ??

Имав некои подесувања за SkyDE, имаше нели таму некои типс&трикс како подобро да работи, од кои карти да чита, кои да ги игнорира, ги избришав тие сите, сега незнам за овие “нашите“ пакети што да ставам :)

Благодарам.
 

kamenko

Intern
3 јануари 2011
111
37
I
Интересна тема, и секако квалитетот слика/звук на сателитската ТВ ќе остане барем уште некое време недопирлив за останатите, можеби во блиска иднина (или не толку блиска) ќе има промена, останува да видиме...

Она што мене ми треба е малку помош од оние што користат оскам, и гледаат моментално ТоталТВ/МаксТВ на 16ка, ако може помош како да го наместам точно oscam.dvbapi а веројатно промена и во другите ќе ми требаат, пр. oscam.server/client ??

Имав некои подесувања за SkyDE, имаше нели таму некои типс&трикс како подобро да работи, од кои карти да чита, кои да ги игнорира, ги избришав тие сите, сега незнам за овие “нашите“ пакети што да ставам :)

Благодарам.
Interesno prasanje. I mene me interesira,posto kaj mene ne otvara Total i Max.
Koristam Starshare server. Inaku Sky De kaj mene raboti perfektno.Za Sat tv tocno-nema sporedba so Iptv-nikakva.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,166
8,368
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Дајте некој проверен продавач од али за m3u ми треба за на работа да си гледам и на моб.
Имаат рестрикции по уреди или уреди во исто време.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,870
11,294
youtu.be
Само на еден уред истовремено.
Гледаш на мобилен - усклучуваш - па гледаш на друг уред - исклучуваш - гледаш на трет уред и.т.н. ...
Проверен не знам, зимај тестови и тестирај.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,166
8,368
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Еве земав еден месец од овде, посигурно ми е месец за месец (за 110 денари). Има премногу канали (35.000+) ама јас ја исчистив листата на US,UK и EX-Yu + Bein Sport.

Има и некои кои не работат и го нема Sport Klub (Arena има), ама СК не е проблем пошто има цел асортиман од UK канали + NBC + Skysport итн.

Ако некој се прашува како ќе мењам секој месец, па друг пасворд па јузер, со нотепад++ replace all на јузерот и пассот. Листата со одбрани канали ќе остане иста.
 

kamenko

Intern
3 јануари 2011
111
37
Zdravo,stotuku rikna mojot Starsat SR2000 HD Hyper.Tolku bese.R.I.P.
Dajte predlog za nova masina,da e 4K UHD i normalno da moze da stavam Forever server ili bilo sto drugo......sto mislite.. Barem da vidime nesto od Sky UK, srekja sto go otvorija. I malce da ja obnovime temava.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,870
11,294
youtu.be
Па чим го имаш експериментирај. ;) Расчепкај малку по форумите кој софтвер, какво сетирање и.т.н... :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,642
Мислења
829,499
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно