• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aloha

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Здраво Geek-ови. Јас сум Ајкула од Куманово, нов професор по информатика за деца од 5-то до 8-мо одделение. Благодарение на MetalGear слушнав за вас, а искрено да ви кажам се зачленив зато што ме изненадивте со GDM Темата.

Поздрав и се надевам убаво ке се дружиме.

П.С. Колку ви е чланарината на форумов и кои документи треба да ги донесам? :)
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Добредојде на форумов, имај пријатен престој.

За зачленување треба да донесеш извод со две сликички како за во лична карта, а за членарина ќе се договориме понатаму.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
:dobredojde: Ajkula, уживај во престојот.

Кажи ни што те интересира од ИТ, што сакаш ново да научиш.


БТЊ, не им замерувај на некои кои од време на време знаат да забегуваат.:D
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Добро ни дојде! Уживај во пријатната атмосфера на форумот, слободно разменувај мислења и слично, и не се срами да прашаш доколку нешто не ти е јасно (иако си професор) :D

П.С. Колку ви е чланарината на форумов и кои документи треба да ги донесам? :)
Не треба членарина ни документи, треба само да ги почитуваш правилата, веќе го кршиш 7мото и те замолувам некако да изреагираш :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Фала на топлото добредојде. Алекс не се секирај нема да замерам на никого освен на овој што бара 500 евра, веќе не сакам да разговарам со него :lut2: сепак 500 евра се ПАРИ :D

Од ИТ незнам точно што ме интересира, бидејќи малку се одалечив од информатиката последниве 2-3 години. Сега се завратив малку на испробување на GNU/Linux, сега сум на ubuntu 8.04 и можам да кажам дека го најдов вистинскиот начин за повторно да се вратам во колосек. Сега ме интересираат мрежни системи и најверојатно на тоа и ке се посветам наредниве две-три години. А на GNU/Linux не му се посветувам туку целосно му се предавам. Сакам малку да се посветам и на некое програмирање, ама не сум сигурен на кое. Размислувам за Ruby, Phyton, PHP, C++... па ке видам дали ке имам трпение да изучам барем еден од нив.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Уште еден Линукс фен. :)))) Се читаме во ГНУ/Линукс секцијата Ајкула
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Добредојде професоре... :D

Замисли сега сценарио деца бараат решение за задачи што им даваш на тестови... овде на форумов. :p
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Здраво кумановац !! :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #21

Ajkula

Intern
22 септември 2008
81
7
Сега за сега, колку што приметив форумов зрачи со енергија. Супер сте, ке гледам и ја да не ве разочарам.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,216
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Сега се завратив малку на испробување на GNU/Linux, сега сум на ubuntu 8.04 .
Сакам детален извештај како го среди кај тебе, иначе е среден
како што би се рекло Fall in Love

Добредојде професоре... :D

Замисли сега сценарио деца бараат решение за задачи што им даваш на тестови... овде на форумов. :p
Па лесно може да се дознае идентитетот:)
јас би му ставил кец
најубаво се пишуваат

иначе професоре ти препорачувам едно стапче, ако некој ученик ти тражи крак или сериал:LOL::LOL::LOL:
тоа значи дека ништо не научиле од компјутерска етика:isplashen:

а членарина на форум и потребни документи консултирај се на шалтер 2 во полициска станица кај нас
подетално ке ти објаснат

јас можам само да те упатам во една друга установа :rolleyes:
discomgoogolation
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно