• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

All File Formats

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Одличен веб сајт на кој може да ги видите сите видови на фајлови кои постојат.Од кој вид се тие,на кој ОС можат да се пуштат,информации за тој фајл и уште многу други работи!

Видете Тука.
Поздрав
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Добра сајт.:bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
До сега многу пати ми има помогнато баш овој сајт за некои датотеки кои првпат ги гледам и за кои се чудам со што да ги отворам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,226
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно