Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Aliexpress

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.214
4.197
Скопје
hackitfree.github.io

Локација - Шејтан таун
Производ - Паган

QSToNb4xXf51m.webp


Супер саатче за 30е
 

Diablo

Gaining Experience
5 ноември 2014
63
129
И Али не е тоа што беше. работи што сум ги купувал пред неколку месеци сега им се и до 200% покачени.
Што практично ми доаѓа поевтино да ги купам од тука.
И не паметам искрено кога последен пат сум имал толку малку нарачки како сега.
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
477
449
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Потврда и од моја страна.
Преку Унгарија или преку Чешка?

Гледам овие новиве што ми се преку јанвен што идат низ Чешка, некако брзо се движат па..
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.892
14.652
youtu.be

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
477
449
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro

krema

Epic
24 јуни 2009
14.892
14.652
youtu.be
Преку Чехија не сум имал до сега пратка, а мислам и дека немало до сега.
Како и да е Yanwen за сега се држи одлично.
 

JonnyDark

Gaining Experience
10 јуни 2022
462
326
Спремај сега Џони пратка - копачки -со фудбалсково првенство ќе има побарувачка - „Има паре да намлатиш ! „ ;)
Нема копачки. Не играм фудбал. Патиките обични што ги порача супер се екстра. Само Пагани часовник порача и каиш за фармерки и некој ситници.
Смејте се вие ама Дејвид Бекам амбасадор станал на алиекспрес...Милионски профити вртат кинезите и во Мексико почнаа на големо да инвестират во фабрики за производство.
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
459
207
Прилеп
Дали некој знае некој сличен кинески сајт како aliexpress кој испорачува побрзо до МК ?
 

Mikaxsus

Gaining Experience
19 јануари 2016
311
277
@Work
Mikaxsus's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 7700x @5.0Ghz w/ CM ML360 Illusion ARGB
Motherboard
GIGABYTE B650 GAMING X AX
Storage
4x2TB WDBlue, 1x1TB m.2 Samsung
PSU
Corsair HX850
RAM
2 x 16GB GSkill FlareX @5600Mhz
Video card
ASUS TUF RX 6800 XT 16GB OC
Case
Lian Li Lancool II Mesh C
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro Wireless
Keyboard
SPC Gear GK650K Championship Kalih Red RGB Pudding Edition
Audio
AKG K272 HD/Blessing 2 и др. -> iFi Zen Dac v2 + Pro Audio T3+
Monitor
32" Samsung Odyssey G7 * 2 + 24" Dell U2414H
OS
Win 10
Yanwen зезаат за помали ствари изгледа (нарачав приверзок 2еур, чекам некаде 85 дена веќе), DHL пратка преку пошта чекам 35 дена, обично стигаа за 20-22, карпош пошта у прашање. Изгледа за поголеми ствари ок си се Yanwen/Sunyou бидејќи ми стигна кабел за слушалки во кутиичка (15еур) за 25 дена преку Yanwen
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
307
155
Yanwen зезаат за помали ствари изгледа (нарачав приверзок 2еур, чекам некаде 85 дена веќе), DHL пратка преку пошта чекам 35 дена, обично стигаа за 20-22, карпош пошта у прашање. Изгледа за поголеми ствари ок си се Yanwen/Sunyou бидејќи ми стигна кабел за слушалки во кутиичка (15еур) за 25 дена преку Yanwen
Nemora da znaci jas samo mali stvari imam poracuvano po yanwen i site mi stigaat za 20-25 dena
 

hicuxx

Intern
10 ноември 2018
4
1
Некој искуство со AliExpress пратки до кисела вода? Чекам веќе 3 месеци за пратки што се во пошта од февруари.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.717
1.434
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
459
207
Прилеп
Нема врска ни МК пошта ни Кисела вода, проблем се Маџарите 100% маме им е‘ам скапано!
 

hicuxx

Intern
10 ноември 2018
4
1
Бев до пошта, велат дека нема поштар за тој реон, а пратки така не давале. Чаре амин
 

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
144
170
Бев до пошта, велат дека нема поштар за тој реон, а пратки така не давале. Чаре амин
Оди до поштата кај железничка ама од задната страна (кај поштарите). Кажи им тракинг бројче и ако се тука пратките ќе ти ги дадат. Ама биди сигурен дека пратките се таму, а не во локална пошта во Кисела Вода.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Некој искуство со AliExpress пратки до кисела вода? Чекам веќе 3 месеци за пратки што се во пошта од февруари.
Доколку за твојот реон се води дека имаш активен поштар, тешко да ти ја дат пратката.
Бев и јас до железничка, таму позади, за една пратка од која се имав откажано (од ноем.2023 беше порачана, прв пат се појаве на тракинг на пошта на 09.05.2024).
Чичкото беше љубезен: чекај си картонче или пратка од поштарот - така ми рече.
И си чекам.
Се нема сменето ништо.
Ниту поштаро ми дојсе пратка, ниту картонче, ниту мрдна нешто на тракинго :)
Ама, појди, прашај си, друг чоек - друга среќа :)
Иначе да, за Кисела Вода ми е пратката.
 

hicuxx

Intern
10 ноември 2018
4
1
Бев позади кај поштарите, викаат чекај додека се додели поштар не можеме вака. Хаос
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно