• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Aliexpress

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
218
94
Чудно ама некако некои од праткиве испратени од Латвија почнаа мистериозно да исчезнуваат Ако веќе ти стигнала некоја од истата тура испратена истата минута од Латвија кон МК според тракингот, тешко дека ќе ги добиеш
Да бе, чудна работа, една ми е стигната и недела и пол стои демек испорачана за во сандаче, а другата од 17ти е Macedonia, Arrived at facility. Следно треба да покаже "Скопје, во пошта" ама нема абер.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,988
12,315
youtu.be
Ако рефундирале тогаш не гледам зошто би чекал да стигне, отпиши го од листата на чекање.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
930
488
Ако рефундирале тогаш не гледам зошто би чекал да стигне, отпиши го од листата на чекање.
Не се однесуваше на чекањето да стигне овој производ, на чекањето да стигне другиот што ќе го нарачаш.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,988
12,315
youtu.be
Тоа е реалноста, затоа реков трпение. Ако немаме трпение ќе си пазаруваме локално (доколку е достапно): :)
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
636
1,594
Честам!!
не очекував да стигне..
Искрено долги години купувам од интернет од секаде и не ми имало закаснато пратка повеќе од 50 дена.
Јас имав нарачка од USA, од 30 јули 2020 која не стигна, па ми пратија нова. И таа не стигна. И конечно се појавија двете негде октомври 2021, после година и пар месеци. Кај се акале, што правеле, кај дремеле, појма немам.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
636
1,594
@Маша
Е ова е рекорд. ;)
Се надевам дека рокот на употреба не е изминат. :)
Ќе видиме. Ако почнам да д'ткам, да забегувам, да пишувам неповрзани реченици, да знаеш дека бил изминат :)
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
930
488
Едно прашање. Пред два дена порачав производ со цена од 4.5 $ со купон од 1$. Преварантов ги продал изгледа сите без купони и ми пишал да ја откажам нарачката пошто нема веќе.
Му одговорив да си ја откаже самиот.
Некој да има искуство со ова?
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
930
488
Тоа што нема ни цар не јаде. ј/к
Имат право на вакво нешто.
Имаше кога нарачав. Да откажувам, да си чекам да се откаже автоматски или да прати лажен тракинг?
 
Последна промена:

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
218
94
Имаше кога нарачав. Да откажувам или да си чекам?
Почекај уште малце, ништо чудно да каже дека добил залиха ако отидеш cancel.

Или ај исконтактирај техничка поддршка. За да збориш со вистински човек, пиши payment, па одбери wallet и на крај others. Овој процес два пати направи го, за да ти покаже chat with an agent.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,348
10,274
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Јас после грешна нарачка стиснав cancel order и кинезот после два дена ја пратил. Сега ќе им досаѓам :) нешто ситно беше 10 долари.
 

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
218
94
Јас после грешна нарачка стиснав cancel order и кинезот после два дена ја пратил. Сега ќе им досаѓам :) нешто ситно беше 10 долари.
Мене ем ми стигна известување за рефунд и од поддршка ми пишаа исто, а продавачот го пуштил ССД-то.

Пари назад уште немам и не верувам ни да имам.
А ссд дискот ќе иде одма на продажба тука по набавна само да си ги вратам парите.

За уште поглупа да е работата, нарачав 360ка веднаш после откажувањето на 256ката од истата продавница. Иначе се работи за Netac диск. Ги има и во Анхоч.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
930
488
Почекај уште малце, ништо чудно да каже дека добил залиха ако отидеш cancel.

Или ај исконтактирај техничка поддршка. За да збориш со вистински човек, пиши payment, па одбери wallet и на крај others. Овој процес два пати направи го, за да ти покаже chat with an agent.
Ситно е да ги замарам. Во секој случај има начин да ескивира. Ќе чекам да видам што ќе направи.

Уште еден доказ под 96-97% од..би. Ова е првпат да не го проверам и веднаш проблем.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
12,988
12,315
youtu.be
Имаше кога нарачав. Да откажувам, да си чекам да се откаже автоматски или да прати лажен тракинг?
Па што знам, ако ја откажеш побрзо ќе си ги вратиш парите, јас би чекал до крајниот рок за испраќање, доколку не ти ја прати во предвидениот рок, системот сам ја откажува пратката и ти ги враќа автоматски парите.

btw сум нарачувал и со рејтинг 90, 92, 95 и никад не сум имал проблем. Едино гледам, продавницата да е отворена барем година или две. ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,548
Членови
30,692
Најнов член
drugaddict
На врв Дно