• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aliexpress

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Еве и мое скорешно искуство, пратка испорачана на 4-ти ноември преку Али Стандард стигна на 18-ти.
А друга пратка испорачана на 6-ти ноември преку Cainiao Super Economy уште нема никаков абер, ако добро го разбирам ова вика дека последно е регистрирана на 11-ти во Литванија.

Screenshot 2020-11-26 080043.png
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
39
37
Јас исто преку Cainiao Super Economy некое кабле за смарт вач :) последна нарачка направена на 13.08.2020, пристигна на врата 28.10.2020.
 
Последна промена:

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
942
591
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Нарачано на 24.10.2020 преку Cainiao Super Economy, денес стигна. :)
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
60
18
Imam dve pratki so shipping preku Cainao i prvata pratka naracana na 24.08 stigna za 5 dena vo Latvija i zaglavi pa na 01.11 stigna vo nasava posta i cekam uste. A vtorata pratka na 03.10 naracana i stigna tuka 27.10. Sega i dvete pratki se zaglaveni vo nasava takozvana posta?
Ima li nekoe chare?

Испратено од Redmi Note 9S преку IT.mk форум апликација
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
155
105
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
X-Bows Ranger w/ Zealios v2 67g
Audio
Sennheiser HD 6XX, HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Imam dve pratki so shipping preku Cainao i prvata pratka naracana na 24.08 stigna za 5 dena vo Latvija i zaglavi pa na 01.11 stigna vo nasava posta i cekam uste. A vtorata pratka na 03.10 naracana i stigna tuka 27.10. Sega i dvete pratki se zaglaveni vo nasava takozvana posta?
Ima li nekoe chare?

Испратено од Redmi Note 9S преку IT.mk форум апликација
Што ти е последниот статус? Овие од Латвија изгледа им треба повеќе време, ама чекањето е главно додека стигне кај нас, после тоа брзо стигнуваат обично...
 

bookoo

Intern
12 декември 2017
60
18
Eve sega gledam i jas, ima novina kaj ednata, a drugata ostanuva na "pristignata vo naizmenicna posta"
Што ти е последниот статус? Овие од Латвија изгледа им треба повеќе време, ама чекањето е главно додека стигне кај нас, после тоа брзо стигнуваат обично...
Screenshot_2020-11-28-09-43-54-039_org.bromite.bromite.jpeg

Испратено од Redmi Note 9S преку IT.mk форум апликација
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Кај мене во Латвиа дреме од 11.11. Никогаш не нарачувам веќе преку Cainiao Super Economy.
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
155
105
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
X-Bows Ranger w/ Zealios v2 67g
Audio
Sennheiser HD 6XX, HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Eve sega gledam i jas, ima novina kaj ednata, a drugata ostanuva na "pristignata vo naizmenicna posta"Погледнете го атачментот 94076

Испратено од Redmi Note 9S преку IT.mk форум апликација
Да, како што рече Excalibur, тие со LV што почнуваат се уште во Латвија. Мене последен пат од Латвија до тука ми патуваше месец и пол, така што ова твоево и брзо е дури :D.

Испратено од Redmi Note 4 преку IT.mk форум апликација
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413
Кај мене во Латвиа дреме од 11.11. Никогаш не нарачувам веќе преку Cainiao Super Economy.
Што вреди, еве пред некој ден му маркирав на еден да ја прати преку Cainiao Super Economy Global, ја опнал без глобал. Тргна преку Латвија. Не вреди со некои од нив,
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413
Кај мене со 4PX стигна денес, нарачано на 11.11, па сега рачунај колку месеци е тоа. ;)
Добро какви врски фаќате со кинезиве? Ја 2.5 месеци чекам една пратка, ни трага ни глас.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413
Со парите за Али стандард споро е. Yanwen нарачано на 7.11 стигнато на денес. :)
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Добро какви врски фаќате со кинезиве? Ја 2.5 месеци чекам една пратка, ни трага ни глас.
Нема врски, многу пати имам кажано, како ќе се поклопат коцките. :)
Со али стандард имам нарачка на 1 септември и уште ја нема.
btw Утре уште една нарачка со 4PX нарачана 11.11 ми пристигнува на дома. ;)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,579
3,735
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Јас со али стандард до сега сум немал утка, секогаш за помалку од 30 дена стигале пратките, најчесто околу 20-25.
Со овие Caniao, SunYu и слични тапа работа. Ама нив ги користам само за некои ситници што коштаат по неколку долари и нема логика да плаќам за поштарина која ќе биде поскапа од производот што го нарачувам.
Еве сега чекам играчка за кучето од 3 долари скоро 2 месеца ама не ми е гајле пошто е безвезна глупост, кога стигне - стигне :)
 

Allen

Intern
27 февруари 2015
39
37
Иницијално нарачката е направена на 30.10 преку Cainao, претходно имав исто нарачано преку Cainao и чекав мнооогу повеќе.. Значи нема везе, зависи од нарачка до нарачка како ќе се потрефи :)
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно