• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aliexpress

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
170
147
Еве апдејт.
Еден монтирав додека сите работи не се завршат, доста е респонзивен на тач, супер изгледа.

уште едно прашање.
на неколку места на спратот има „кружни“ прекидачи, дали истиве би работеле на тој принцип.
„кружни“ ги викаат, дека пример од 3 точки можеш едно исто светло да палиш/гасиш.
Не би рекол дека ова е практично. Секогаш ќе треба со прст да палиш светло. Нема да може со лакт, глава или нос кога носиш ќеси или сл.
Навидум се интересни но јас не би ставил такви.
 

Faktorium

Intern
19 јули 2013
58
44
Еве апдејт.
Еден монтирав додека сите работи не се завршат, доста е респонзивен на тач, супер изгледа.

уште едно прашање.
на неколку места на спратот има „кружни“ прекидачи, дали истиве би работеле на тој принцип.
„кружни“ ги викаат, дека пример од 3 точки можеш едно исто светло да палиш/гасиш.
Нема да можеш да ги користиш така. Едноставно не се дизајнирани за тоа. Тие прекидачи се посебни би-дирекционални.

Последното ќорак. :D

Би прашал дали има некое влијание ако се употребува со мокри раце?
Немаат проблем со мокри раце.

Не би рекол дека ова е практично. Секогаш ќе треба со прст да палиш светло. Нема да може со лакт, глава или нос кога носиш ќеси или сл.
Навидум се интересни но јас не би ставил такви.
Можеш и со лакт и со глава и со нос, само треба да си доста прецизен :D

Btw, ги имам истиве од али порачани, веќе 3та година се пали гаси без проблем. И се доста добри на изглед, дека се стаклени па ако имате минималистички ентериер се доста дискретни.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
656
369
Батали таква дискреција. Ако почне да ти се пали-гаси светлото нон стоп, сите комшии ќе знаат што правиш на зид.
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
921
573
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
IMG_4179.JPG

Првата пратка нарачана на 16.10- стигната денес, преку Cainiao Super Economy Global
Втората пратка нарачана на 22.10- стигната денес, преку Singapore Post.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,489
3,541
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
И јас тоа го приметувам сé почесто..
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,333
8,350
Скопје
Добро што е ова во меилов после нарачка?
1606335185425.png

Следуваат опасни пцовки, гнев, расизам
што е кур е ова бе све неписмено кинеско да ви го изнаебам, КОЈ КУРАЦ ТИ Е ТОЈ МИКСД КАРД бе мамицата твоја жута, си платив со нормална картица виза со која сум плаќал секогаш КАКОВ Е ТОЈ МИКСД КАРД СВЕ ДА ВИ ИЗНАЕБАМ КОСООКО
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,870
11,292
youtu.be
Па ако не сака да праќа за МК едноставно укинува ефтини пошти и ги остава само скапите и брзи пошти.
Имам среќавано производи од 1 или 2 долари со шипинг од неколку стотици долари, не е чудно и не е од сега ова, нема врска со антиковид мерки.
 

maki01

Gaining Experience
2 август 2017
68
53
Стигаат ли пратки нормално до 1 месец последно време?
Три пратки пратени преку али експрес шипинг ми стигнаа за 25 до 30 дена, се друго што ми е нарачано преку латвија ги нема уште (70-80 дена).

Sent from my SM-A105FN using Tapatalk
 

mmarko

Gaining Experience
1 март 2013
144
96
mmarko's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-4770K
Motherboard
Asus Gryphon Z87
Storage
Samsung 840 Pro 256GB, Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Seasonic M12II Bronze 750W
RAM
Kingston HyperX Beast 2x8GB 1600MHz
Video card
Asus Dual GTX 1060 3GB OC
Case
SilverStone TJ08-E
Mouse
Logitech G302 Daedalus Prime
Keyboard
Cooler Master MasterKeys Pro M (MX Brown)
Audio
Sennheiser HD 569
Monitor
Dell UltraSharp U2518D + Dell UltraSharp U2412M
OS
Windows 10
Мене денес ми стигна пратка порачана на 11.11, преку али експрес стандард шипинг :)
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,489
3,541
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Добро што е ова во меилов после нарачка?
Погледнете го атачментот 93943

Следуваат опасни пцовки, гнев, расизам
што е кур е ова бе све неписмено кинеско да ви го изнаебам, КОЈ КУРАЦ ТИ Е ТОЈ МИКСД КАРД бе мамицата твоја жута, си платив со нормална картица виза со која сум плаќал секогаш КАКОВ Е ТОЈ МИКСД КАРД СВЕ ДА ВИ ИЗНАЕБАМ КОСООКО
Хахаха што ги пцуеш луѓето, сега проверив неколку претходни нарачки на сите стои истото и кај мене.

Screenshot 2020-11-25 223830.jpg

Тоа им е нешто од Али така ги евидентира во системот, нема врска со нас. Иначе моите се платени со Payoneer картица, значи MasterCard.
 

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
278
166
Ова е затоа што моментално брзо стига само Алиекспрес стандард a.k.a Signapore post и не се многу пратки(ваљда), a другите гледам пак си каснат бар 2 месеца минимум
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,870
11,292
youtu.be
Регистрираните пратки во принцип се приоритетни и имаат предност пред сите други.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,381
Членови
28,644
Најнов член
Soci#
На врв Дно