1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,181
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Трпение, ќе стигнат.
   
 2. rubik

  rubik
  Intern

  9
  21
  20 Јули 2018
  Машко
  иста ситуација и кај мене, на неколку пратки ми ги вратија парите, другите демек ќе стигнат, 3 месеци нема абер...
   
 3. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Intern

  113
  37
  24 Август 2011
  Машко
  Да се надевамо дека ќе стигнат, друго ништо не преостануа.
   
 4. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  180
  89
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Не верувај на SunYou тракинг фејк е све
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,694
  10,268
  24 Јуни 2009
  Машко
  Два месеца исти муабет се врти овде, сте се напнале како специјалки ебаго (шо би рекле прилепчани). :)
  Уживкајте си, ако не дојдат си ги знаете правата, овака изгледа како шаховска стратегија при отварање да правете.
   
  fuzzjaw, Luca Toni, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  645
  985
  3 Јануари 2019
  Машко
  Мене повеќе ме занима како Китајците ќе си ги покријат загубите од рефундирањава што ќе следуваат овој период.
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,694
  10,268
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе си добијат они субвенции од државата.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,862
  909
  3 Март 2018
  Епа удирајте диспјити, што стигне стигне.
   
 9. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  466
  385
  9 Јули 2018
  Машко
  Не се ако почнува тракингот со SYRM..... брзо ми имаше стигнато пратка со нив...Само чудно е тоа што добиваат друг тракинг и треба да одиш во пошта да ги бараш бидејќи не го знаеш новиот
   
 10. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  208
  14 ноември 2016
  Машко
  ^ Така ти се погодило.
   
 11. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  645
  985
  3 Јануари 2019
  Машко
  Конечно и кај мене променет статус, пратка нарачана на 23 Март има нов статус "Left country of origin".
   
 12. goceiva

  goceiva
  Intern

  36
  8
  25 oктомври 2009
  Машко
  Ви велам јас почнаа да зезаат Кинезите. Порачката беше на 3 производи по 3,71 евра + 3 х 0,93 евра за поштарина.

  Hi,
  I noticed that the shipment is not sent. If there is some problem please tell me so I will cancel the order.

  hi friend, thanks for your order We are ready to send your package, but we have received a notification from the logistics department that this special item needs to be charged extra shipping to your country. Would you like to pay more than $6 ?If you wish, please pay on this link: https://www.aliexpress.com/item/33011292866.html add the amount to 6,and pay 6 dollar If you don't want to, please choose ‘’other reasons’’ or ‘’buyers don’t want to buy’’ willing to cancel this order, we will give you a refund, thank you for your understanding and cooperation.
   
 13. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  803
  756
  5 Април 2015
  Машко
  Т
  Од секогаш правеле вакви финти, според правила на Али многу брзо добиваш рифанд ако отвориш диспјут

  Sent from my Mi using Tapatalk
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,694
  10,268
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пријави го рекетот кај Алијата, мора да ти го испрати по таа цена колку што си ја платил!
   
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,862
  909
  3 Март 2018
  Другари, чим се укинати ( или скоро укинати) комерцијалниве летови, па и општо транспортов.... то е. Ни конезот не сака да не ти стикгне...кај нас работите се такви какви што се....
   
 16. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Intern

  113
  37
  24 Август 2011
  Машко
  Ваљда после вонреднава состојба ќе ги пуштат барем тие летови, нема да е све затворено... :(
   
 17. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  466
  385
  9 Јули 2018
  Машко
  Ме интересира дали на Shipping Label-от стои цената на продуктот и цената на шипингот или само цената на продуктот во смисла тоа што нарачувам продукт што кошта 21 евро без шипингот а со се шипинг иди околу 40 евра вкупно
   
 18. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  645
  985
  3 Јануари 2019
  Машко
  Dude, од Али на сите пратки ќе ти пишуваа дека коштаат од $1-7 колку и да е цената. Така фунцкионираат китајците.

  До сега не ми стигнало ниту една пратка од Кина на која била декларирана реалната вредност на пратката.
   
 19. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  466
  385
  9 Јули 2018
  Машко
  574A5B8B-F820-4394-8B2C-629BD7C5EB10.jpeg 09984EFB-7D65-4250-B1EE-AB9D6A3AD954.jpeg
  Еве што вика продавачот
   
 20. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  645
  985
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ја купив слушалки (QCY T5), беа $25. На Label-от пишување $5. Друго што купував траки и налепници за cable management нарачката беше над $30, на опаковката пишување $1... Најди некој друг селер што го продава сличниот производ.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  275
  159
  23 Февруари 2017
  Машко
  Кога ми стигнаја мене AirDots на нив пишеше Knife и цената беше $3, досега само една пратка имаше реална цена и назив/дескрипција што е
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  183
  10 Јуни 2007
  Има напредок.
  Нарачано на 14.04 со Singapore Post.
  Dispatched to overseas 24.05.
   

  Прикачени датотеки:

  На Deksa и mkiptv им се допаѓа ова.
 23. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  208
  14 ноември 2016
  Машко
  Значи само моите нај споро се движат. SHIT! :angry:
   
  На mkiptv му/ѝ се допаѓа ова.
 24. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,862
  909
  3 Март 2018
 25. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  533
  208
  14 ноември 2016
  Машко

Сподели

Вчитување...