1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Aliexpress

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dastaner, 5 Февруари 2014.

 1. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  306
  313
  22 Февруари 2012
  Машко
  Го имам нарачано истиов на 02.12 ама уште го чекам...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  165
  185
  24 Јануари 2010
  Машко
  Нека смрди само коронавирус да нема :)

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Овој кај мене е од пред вирусите. :D
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,889
  2,461
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Коронавирус 3% смртни случаи.
  Обичен грип од 8.5 до 17%.
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  193
  18 oктомври 2019
  Машко
  90°C во машина и омекшивач Орнел со мирис на Лаванда. Две муви со еден удар утепуеш.
   
 6. goceiva

  goceiva
  Intern

  22
  7
  25 oктомври 2009
  Машко
  Намерно ги прават да смрдат за да бегаат вирусите од смрдеата :crazy:
   
  На Excalibur и ivan88 им се допаѓа ова.
 7. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  193
  18 oктомври 2019
  Машко
  Мислам дека е време за нов беџ кај продавачиве, TOP + VIRUS FREE BRAND
   
  На goceiva му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,712
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Тоа или цариниците :))))

  Мислам дека застојот нема врска со вирусот, нарачав стакло за мобилен и ете после 2 ипол недели има стигнато веќе во пошта ...
   
 9. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  193
  18 oктомври 2019
  Машко
 10. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
 11. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  193
  18 oктомври 2019
  Машко
  Има најави дека ќе има големи застои и после празниците. Дури и некои продавачи праќале пораки да ги откажат нарачките со ставка "others reason^.

  Please kindly know that the shipment and delivery might be delay for serveral days because of the grand festival- 'Spring Festival' in China. In terms of the unexpected virus in China, please refer to the official announcement from WHO or other authorities.
  can you help cancel this order and choose others reason ?
  Thank you very much for your understanding.
   
 12. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  24
  7
  4 Август 2017
  Лизгав е долниот дел или гумиран? Мислам дали шета со се маус и тастатура при користење.
   
 13. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  203
  28 ноември 2015
  Машко
  Од алиекспрес веќе ништо не нарачувам,цените бааѓи качени,да не речам слични како кај нас,некој пратки не стигаат,други оштетени,трети фалш,лупнав 50$ за дијагностика и работат 50% од опциите,за кој кр ќе ми е?
  Планирав некоја ип камера да нарачам но нема шанси од алиекспрес,мислам од gearbest.com посигурно е да нарачам.

  Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
   
 14. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,057
  2,300
  19 Јули 2013
  Кој како. Направив нарачка на 23-ти, утредента ја испратија, дури и на тракинг се појави.
   
 15. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,436
  1,008
  8 Декември 2009
  Каква дијагностика, cdp?
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Никакво лизгање, како гумирано платно е одоздола. Јас сум задоволен за парите што ги потрошив и тоа што добив.
  Сите китајски маркети се исти.
   
 17. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  203
  28 ноември 2015
  Машко
  [​IMG]

  Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  398
  193
  18 oктомври 2019
  Машко
  Да изгледа зависи од продавницата. Кај некои пишува дека не работат.
   
 19. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не работат затоа што се во празници сега.
   
 20. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,436
  1,008
  8 Декември 2009
  Ваква дијагностика само single board, никако со две плочи, рикаат релиња при апдејт на софтвер.
   
 21. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  203
  28 ноември 2015
  Машко
  Не работи ISS,VIN,DPF регенерација и ред други работи,исто како да сум купил елм 327 од 5$,отворив диспут ама мислам оти џабе е...

  Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
   
 22. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  297
  268
  9 Јули 2018
  Машко
  Нарачав неколку пратки али заборавив дека им е кинеска нова година...дали да почекам да пиши продавачот или да ги откажам па парите да ги вратам засега?
   
 23. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Немаш потреба од откажување, освен ако не ти откаже продавачот.
  Секако заштитен си со 60 дена.
   
 24. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,127
  2 Септември 2012
  Машко
  И да ги откажеш ништо нема да се промени се до 2-ри Февруари.
  Затоа што за да ги откажеш треба согласност од продавачот како би се комплетирало откажувањето, а тоа нема да го добиеш се додека им се празниците таму.

  Ете и јас нарачав еден процесор на 19-ти Јануари и сеуште не се испратен, а не е ни чудо што има "Awaiting shipment" 24 дена, од кои 7 поминаа веќе. :)
   
 25. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,589
  1,797
  25 Март 2013
  Машко
  Ќе фрштат спорови на Али за месец и пол, два. И претходните години било голем проблем околу кинеска нова година со пратки, ама оваа ќе биде епик.

  Барем тие што сме тука имајте разбирање или откажете ги нарачките или нека ви го продолжат buyer's protection time.
   

Сподели

Вчитување...